Mesterházynak kisebb lett volna esélye megszületni, ha Magyarországra nem kerül
Dátum: 2017. October 17. Tuesday, 17:08
Rovat: Média


Mesterházynak kisebb lett volna esélye megszületni, ha Magyarországra nem kerül bevezetésre a nukleáris energia békés felhasználása.

Mesterházy Attila, MSZP képviselő, a Költségvetési bizottság elnöke legjobban tenné, ha Lenin tanítása szerint járna el. Állítják a reális zöldek.
„Tanulni, tanulni, tanulni!” mondta Lenin elvtárs, amikor meglátta a kis Brezsnyev bizonyítványát.
A reális zöldek nem látták a Mesterházy Attila bizonyítványát, a Költségvetési bizottság, 2017. október 16 napján sorra került ülésé követően az alábbiakat írták Mesterházy elnök úrnak:

Mesterházy Attila úr
elnök
Költségvetési bizottság

Tisztelt Elnök úr!

A Költségvetési bizottság, 2017. október 16-án sorra került ülés végén felhívtam a Nemzeti Média – és Hírközlési Hatóság igazgató úrhölgy figyelmét, hogy Elnök úr kérdésére adott válaszában Magyar Rádió megnevezést tévesen használta, mivel Magyar Rádió megnevezés 2011 óta már nem létezik.

Ezt követően Elnök úrnak is megemlítetem, hogy Elnök úr és sem a jelenlévő képviselők egyike sem vette észre a bakit.

Elnök úr nekem adott válasza az volt, hogy a Magyar Rádió most MTVA része.

Tisztelt Elnök úr!
Számomra Elnök úr válaszából kiderült, hogy Elnök úr tájékozatlan a médiaszabályozás ügyében.

Kérem Elnök úrat, hogy jelentkezésemet jó szándékú észrevételnek tekintse.

Budapest, 2017. október 17.


Tisztelettel: Juhos László, elnök, főszerkesztő

Az ülés előtt is, írtunk a Költségvetési bizottságnak, amelyre válasz is kaptunk:
Tisztelt Juhos úr!

Köszönjük levelét! Tájékoztatásul közöljük, hogy a Költségvetési bizottság mai ülésének napirendi javaslatában nem az Ön által említett NMHH 2016. évi tevékenységéről szóló beszámoló, hanem az NMHH 2018. évi költségvetéséről szóló törvényjavaslat megvitatása és a benyújtásról való döntés szerepel.

Az NMHH elektronikus hírközléssel összefüggő 2016. évi tevékenységéről szóló beszámoló megvitatása a Gazdasági bizottság ma 11.00 órakor kezdődő ülésének napirendi javaslatában szerepel.

Ettől függetlenül természetesen Mesterházy Attila költségvetési bizottsági elnök úrnak továbbítjuk a levelét.

Tisztelettel,

Költségvetési bizottság titkársága



>>> "Juhos Laszlo" 17. 10. 15. 18:27 >>>
Költségvetési bizottság képviselői részére

Tisztelt Képviselő Hölgyek és Képviselő urak!
A Költségvetési bizottság, 2017. október 16-án tárgysorozatába veszi a
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elektronikus hírközléssel összefüggő 2016. évi tevékenységéről szóló beszámoló megvitatását.

Emlékeztem a T. Képviselőket, hogy az Országgyűlés 1996-ban felismerte a nukleáris energiának az emberiség létezéséhez való fontosságát. Az Országgyűlés szerint az atomenergia békés célú alkalmazása az ipar, a mezőgazdaság, az egészségügy és a tudományos kutatások számos területén elősegíti az emberiség életfeltételeinek javítását.
Az 1996. évi CXVI. törvény 4§ (11) bekezdése szerint:
„Az atomenergia alkalmazásával összefüggő alapvető, tudományos, technikai és egyéb ismereteket - a kockázatokra is kiterjedően - oktatni, valamint a közszolgálati hírközlés, a közművelődés útján az állampolgárokkal rendszeresen ismertetni kell.”

A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. a közérdekű feladatának nem tesz eleget.

Kértem a MÉDIATANÁCS elnökét Dr. Karas Mónikát a helyzet orvoslására.
A Médiatanács elnöke Dr. Karas Mónika azt a választ küldte, hogy a MÉDIATANÁCS nem illetékes a közszolgálati médiaszolgáltató műsorainak a tartalmába való beavatkozására.
Valójában a Médiatanácsot nem kértem a közszolgálati műsorszolgáltatások tartalmába való beavatkozására, hanem a törvény betartását szorgalmaztam.
A törvénytelen helyzetet jeleztem a Közszolgálati Közalapítvány elnökének Balogh László úrnak.
Balogh úr azt válaszolta, hogy nekik sincs lehetőségük a közszolgálati médiaszolgáltató műsorszerkezetébe, műsorszámainak a tartalmába beavatkozni.
Mivel a Közalapítvány tagjait a Magyar Országgyűlés választja meg, kértem Dr. Kövér László házelnök úr tanácsát. A Házelnök úr munkatársa küldött egy semmit mondó választ.

A Legfőbb Ügyészséghez fordultam. Kértem a Legfőbb Ügyészséget a MÉDIATANÁCS által meghozott reális zöldek panaszairól hozott elutasító határozatainak a törvényességi felülvizsgálatára kértem.
Kérésemet a Legfőbb Ügyészség a Fővárosi Főügyészséghez helyezte át.
2017. október 12-én Dr. Szilágyiné dr. Dobó Éva ügyész telefonon arról értesített, hogy jövő héten végez a törvényességi eljárás felülvizsgálatával és az eredményt a reális zöldek címére postázza.

Az a polgártársunk, aki 1996-ban kezdte meg az iskolát, az ma 27 éves, aki a középiskolát, ő 35, aki felsőfokút, csaknem 40 éves.
Sajnos a negyven év alatti polgártársaink a közép- vagy a felsőfokú képzésben, de még alapismeretekben sem részesültek az atomenergia nemzetünk számára meghatározó felhasználásának a fontosságáról.

Budapest, 2017. október 15.

Tisztelettel: Juhos László, reális zöldek elnöke

Kontra válaszunk:

Tisztelt Bizottság!

Köszönöm a megtisztelő válaszukat. A reális zöldek a szakmai igazságok érvényesülése érdekében minden törvényes lehetőséget megragadnak.

Paks elleni kirohanásoknak nincs ésszerű magyarázata. Gyurcsány Ferenc, Bajnai Gordon, Mesterházy Attila, Paks ügyében korábbi önmagának mondott ellent! Mesterházynak kisebb lett volna esélye megszületni, ha Magyarországra nem kerül bevezetésre a nukleáris energia békés felhasználása.
A Gyurcsány kormány, 2009-ben az energetikusok javaslatát is figyelembe véve javasolta módosítani az atomenergiáról szóló törvényt.
.
2009-ben a Gyurcsány kormány javaslatát az Országgyűlés igen nagy többséggel jóváhagyta, az Országgyűlés úgy határozott, hogy a paksi atomerőmű telephelyén új atomerőművi blokkok létesítésére kerüljön sor.
2009 óta elvégzett szakmai vizsgálatok/elemzések alapján kiderült a négy meglévő most is termelő paksi reaktor üzemideje 20 évvel meghosszabbítható. Már önmagában ez a tény az oroszokkal való együttműködést kötelezővé teszi! A bővítéshez pedig egyedül a ROSATOM ajánlott fel kedvező hitelt, olyan módon, hogy a Rosatom nem ellenzi a beruházásba hazai cégek belépését. Más szállítók még egy Magyarországon gyártott csavar felhasználását sem tették volna lehetővé!
Dr. Molnár Csaba 2008. november 30 – 2009. április 20 között a második Gyurcsány kormány, közlekedési, hírközlési és energiaügyi minisztere, 2009. március hóban úgy szólt, hogy a magyar társadalom pozitívan ítéli meg az atomerőművet, a magyar lakosság mintegy háromnegyed része (73 %) egyetért azzal, hogy Magyarországon atomerőmű működik.

A miniszter szerint új atomerőművi blokk(ok) megépítése hazánk számára számos gazdasági, társadalmi, környezetvédelmi és szakmai előnnyel járna.

Majd így folytatja Molnár Csaba, miniszter a nukleáris energia felhasználásról szóló vélekedését:
Az atomerőművi blokk(ok) a gázfüggőség növekedésének csökkentésével kedvező hatást gyakorolnak az ország ellátás –biztonságára, a magyar villamosenergia-rendszer forrásszerkezetére, az üzemanyag –ellátás hosszútávon, több piacról is biztosítható, krízishelyzetekre a tartalékolhatóság miatt nem érzékeny, a Paksi atomerőmű jelenleg is kétéves fűtőelem tartalékkal rendelkezik.

A hazai villamosenergia- termelés részarányának növelése kiemelt érdekünk – a fogyasztói kereslet hosszú távon nő, régi erőművek állnak le.

Az atomerőműben termelt villamos energia ára kiszámítható, stabil fajlagosan igen alacsony - a nukleáris fűtőelem költsége a villamos energia teljes költségének mintegy 10-15 %-át teszi ki – és nincs kitéve az olaj-és gázárak hektikus ingadozásának.

Tisztelettel: Juhos László, reális zöldek elnöke, okleveles energetikus szakmérnök, reaktor szakmérnök













A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5017