Észrevételem Czerván György államtitkár úr ...
Dátum: 2018. January 13. Saturday, 10:10
Rovat: Média


From: Közönségszolgálat [mailto:kozonsegszolgalat@mtva.hu]
Sent: Friday, January 12, 2018 12:17 PM
To: Juhos Laszlo
Subject: RE: ÉSZREVÉTEL

Tisztelt Juhos Úr!


Köszönjük észrevételét!

Tisztelettel:

MTVA Közönségszolgálat



From: Juhos Laszlo [mailto:juhos.laszlo@chello.hu]
Sent: Friday, January 12, 2018 8:03 AM
To: Közönségszolgálat; 180perc
Cc: Dobos Menyhért; erika.bodi@fm.gov.hu; nemeth.v@fm.gov.hu
Subject: ÉSZREVÉTEL [Caution: Message contains Suspicious URL content]



Tisztelt KÖZÖNSÉGSZOLGÁLAT!

Észrevételem Czerván György államtitkár úr, 2018. január 12. Kossuth Rádió, 180 perc műsorszolgáltatásában való megszólásához kapcsolódik.

A magyar mezőgazdaság versenyképességét leginkább a földművelésügyi tárca hátráltatja.

Ezt a tényt, Orbán Viktor miniszterelnök úr már felismerte, sajnos a 180 perc szerkesztősége még nem, holott az Antall kormány már negyed évszázada felismerte.

Kedves figyelmükbe ajánlom az alábbi üzenetváltásokat, a reális zöldek és a Magyar Agrár Kamara között sorra került üzenetváltást.

Tisztelettel: Juhos László, reális zöldek elnöke



From: Juhos Laszlo [mailto:juhos.laszlo@chello.hu]
Sent: Thursday, January 11, 2018 4:04 AM
To: 'ugyfelszolgalat@NAK.HU'
Subject: RE: FW: Reális Zöldek, 2008-ban a magyar mezőgazdaságró



Jakab Réka Mária úrhölgy

ügyfélszolgálati munkatárs

Köszönöm a megtisztelő válaszát.

Emlékeztetek arra, hogy nem elegendő az öntözés kérdését előmozdítani.

A gazdaságföldrajz angol irodalmában a hazánkhoz hasonló helyzetű országokat a „landlocked” jelzővel minősítik. Ez azt a hátrányt fejezi ki, hogy a kontinens belsejébe „bezárt” országnak nincs tengeri kijárata, kikötője, ezért termékeit csak a kontinensen belüli, nagyságrendekkel költségesebb földi szállítással tudja a világpiacra juttatni. A bezártság megszüntetése tehát a „bezárt” ország gazdasági fejlődésének, versenyképességének előfeltétele.

A REÁLIS ZÖLDEK KLUB támogatja a Kormánynak a magyar gazdaság Európán kívüli térségek felé való nyitásának szándékát.

Orbán Viktor miniszterelnök úrnak felhívtuk a figyelmét, hogy a folyami hajózás – amelyet a reális zöldek magyar sorskérdésnek tartanak - feltétele a keleti nyitás politika sikerének.

A Miniszterelnöki Kabinetiroda megköszönte a felhívásunkat és utalt arra a tényre, hogy a „kormány asztalára” a hajózás kérdéskörében a tárcák előterjesztése kerül. Mi tesszük hozzá szakmailag dilettáns javaslatokat tartalmazó előterjesztése.

A folyami hajózás fontosságára felhívtuk Fazekas Sándor miniszter úr figyelmét is.

A Miniszter úr a felhívásunkra válaszolt.

A Miniszter úr válasza megegyező Sólyom László köztársasági elnök véleményével.

A hajózási vállalkozók „faragják”, Sólyom László volt köztárasági elnökhöz úgy gondolja, hogy a hajók méretét kell a Dunához igazítani.



„Ha már egyszer megadatott nekünk, használjuk is ezt a csodálatos kék szalagot. Ha sikerül bekötnünk a Dunát a Rajna - Majna hajózási hálózatba, akkor a tengeri kikötőkbe beérkező áru olcsóbb és környezetkímélőbb úton tud majd eljutni célállomására." (Tasó László, államtitkár; Épülő Magyarország)

V. Németh Zsolt, államtitkár nem így gondolja. Az Államtitkár véleménye egybecsengő a minisztere véleményével. .

Emlékeztetek Antall kormány vélekedésére.

Az Antall kormány programjában a Duna hajózhatóságáról a következő áll: „A Duna-menti népek közötti szoros együttműködés szükségét a magyar politika nagyjai a történelem során ismételten felvetették. Magyarország földrajzi fekvése miatt is központi szerepet játszhat a Duna-térség országai, népei közötti együttműködés – eddigiekben részben szándékosan figyelmen kívül hagyott, részben az európai kettéosztottság miatt korábban meg nem valósított – előmozdításban. Budapest, jelenleg is székhelye a Duna Bizottságnak, mely 1992. áprilisában tartotta legutóbbi 50. ülésszakát. Ennek napirendjén a Szovjetunió és Jugoszlávia felbomlásának a Duna –menti együttműködésre való kihatásai, az utódköztársaságok tagsági helyzete, valamint a tagságot eddig nem kapott Németország bekapcsolódása szerepelt. A Duna – mint fontos európai összekötő kapocs jelentősége – tovább növekszik a Duna –Majna –Rajna csatorna 1992. szeptemberre várható megnyitása révén. Magyarország alapvető érdeke, hogy aktív és kezdeményező szerepet játsszék a dunai együttműködés további szervezésében és fejlesztésében.”



Az ENSZ-EGB Folyamhajózási Bizottsága 1992. március 12-én hozott 30. számon határozatot a Duna hajózhatóságáról.

A Bizottság 30. sz. határozata értelmében a Duna magyarországi szakasza Szap (a bősi alvízcsatorna torkolata) és Budapest között VI/B, míg Budapest és a déli országhatár között VI/C kategóriájú nemzetközi jelentőségű víziút. E szakasznak a következő követelményeket kell kielégítenie: A Duna Bizottsági (DB) kisvízhez képest legalább 25 dm merülést lehetővé tevő vízmélység és a szabványos méretű ún. E. III úszóegység, illetve annak kötelékei 24 órás, kétirányú forgalmát lehetővé tevő 120m fenékszélesség. Az ilyen (önjáró, vagy vontatott) úszóegység 110m hosszú, 11.4m széles, teherbírása 25 dm merülés esetén 1500, 40 dm merülés esetén 3000 tonna. Európa vízi útjain (az EU VII. korridorján, a transzkontinentális vízi úton is) a hajózsilipek ezekre a méretekre vannak kiépítve.

A határozatot az Európai Közlekedési Miniszterek Konferenciája (Conférence Européen des Ministres de Transport) 1994-ben jóváhagyta. A fenti paraméterek alkalmazását Magyarországon a „A nemzetközi vízi utakról szóló EU megállapodás kihirdetése” 151/2000.(IX.14.) Korm. és a 17/2002.(III.7.) KöViM sz. rendeletekkel kötelezővé tette.
A 378 km hosszú magyar Dunán a több mint 50 hajózási akadály (gázló, szűkület) fele (28) a 170 km hosszú Szap - Budapest szakaszon található, ahol gyakorlatilag folytonos, 5 – 20 km között változó, összesen mintegy 40 km hosszú sorozatot alkotnak.
A folyamszabályozás hagyományos műtárgyai (sarkantyúk, párhuzamművek, kotrás, stb.) a meder – ha nem is „kibetonozását”, de – „kikövezését” eredményeznék. Ezek a beavatkozások a hajózási viszonyokat a nagyszabású (és igen költséges építési és folyamatos fenntartási) vízépítési munkák ellenére is csak korlátozottan javítanák.
A műtárgyak legkárosabb következménye, hogy nem szűntetik meg a meder folytatódó mélyülését, ami a vízi környezet állapotát már jelenleg is veszélyezteti. A mellékágak fenékszintje alá mélyülő főmederből az ágakba a nyári-őszi kisvizes időszakokban nem jut víz, a „vizes élőhelyek” kiszáradnak, amit a Gemenci ártér elöntési gyakoriságának drámai csökkenése is jelez, a parti szűrésű vízbázisok hozama csökken és vízminőségük romlik. Az ipari vízkivételek igénye (pl. a paksi erőmű hűtővízellátása) kisvizek idején csak különleges beavatkozásokkal elégíthető ki.

Az AKADÉMIA Budapest alatt a adonyi és fajszi vízlépcsők megépítését javasolja.



Közbenjárását kérem, hogy a reális zöldek civil szervezete és a Agrár Kamara között párbeszédre kerüljön sor



Tisztelettel: Juhos László, elnök



From: ugyfelszolgalat@NAK.HU [mailto:ugyfelszolgalat@NAK.HU]
Sent: Wednesday, January 10, 2018 1:30 PM
To: juhos.laszlo@chello.hu
Subject: RE: FW: Reális Zöldek, 2008-ban a magyar mezőgazdaságró



Iktatószám: TAG-00009104-2/2018

Tisztelt Juhos László!



Köszönjük, hogy figyelmünkbe ajánlta az Ön által 2008-as évben tartott előadás tartalmát.

A Kamara a 2017-es évben megkezdte a vízigény-felmérést az öntözéses gazdálkodás lehetséges területeihez, a vízgyűjtő rendszerekben rendelkezésre álló vízkészletekhez és a tényleges öntözési igényekhez tervezzük kialakítani.



Üdvözlettel:

Jakab Réka Mária

ügyfélszolgálati munkatárs





Eredeti szöveg

Feladó:

Juhos Laszlo

Címzett:

ugyfelszolgalat@nak.hu

CC:

mageosz@mageosz.hu ;'Lázár János dr.' ;gabonaternesztok@gabonatermesztok.h ;BenekF@otpbank.hu ;lentner.csaba@uni-nke.hu ;'Bíró Koppány Ajtony'

Elküldve:

17.12.20 15:18:34

Tárgy:

FW: Reális Zöldek, 2008-ban a magyar mezőgazdaságró


TÁJÉKOZTATÁS



From: Juhos Laszlo [mailto:juhos.laszlo@chello.hu]
Sent: Wednesday, December 20, 2017 2:52 PM
To: 'miniszterelnok@mk.gov.hu'
Subject: Reális Zöldek, 2008-ban a magyar mezőgazdaságró



Orbán Viktor úr

miniszterelnök



Tisztelt Miniszterelnök úr!



Miniszterelnök úr kedves figyelmébe ajánlom, hogy mit mondtam 2008 -ban a
magyar mezőgazdaságról:



http://realiszoldtv.hu/2011/09/28/juhos-laszlo-a-realis-zoldek-elnoke-2008-ban-a-mezogazdasagrol/




Budapest, 2017. december 20.



Tisztelettel: Juhos László, reális zöldek elnöke











A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5110