Horn-Kuncze kormány mulasztása visszaköszön!
Dátum: 2018. January 15. Monday, 18:13
Rovat: Közéleti magazin


21 éve kérték a reális zöldek a baloldali kormányt, teljesítse az ígéretét. Nem az MSZP vagy az SZDSZ, 1994 –es választások előtti választási ígértét kértük számom a két párttól, hanem Horn- Pető által, 1994. június 24-én jegyzet közös kormányzás programját.

A HORN-KUNCZE kormány mulasztása 24 év után vissza köszön.


Tisztelt ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG!


A KARC FM rádió, 2018. január 14-én sugárzott műsorszolgáltatásában Szabó Marcell, alkotmánybíró úr, környezetvédő mozgalmárként szólt, mondott véleményt, a magyar – szlovák viszonyt megterhelő vízlépcsőper lezáratlan voltához kapcsolódó álláspontjáról.

A Bős-nagymarosi Vízlépcső rendszer, közöz létesítésre és üzemeltetésére, 1977-ben létező északi szomszédunkkal a Magyar Népköztársaság 1977-ben kötött kormányközi szerződést.

A SZERZŐDÉST a Magyar Országgyűlés 1992-ben egyoldalúan felmondta.

A Törvényhozó a SZERZŐDÉST annak ellenére egyoldalúan felmondta, hogy az Antall kormány programjában a Duna hajózhatóságáról a következő állt: „A Duna-menti népek közötti szoros együttműködés szükségét a magyar politika nagyjai a történelem során ismételten felvetették. Magyarország földrajzi fekvése miatt is központi szerepet játszhat a Duna-térség országai, népei közötti együttműködés – eddigiekben részben szándékosan figyelmen kívül hagyott, részben az európai kettéosztottság miatt korábban meg nem valósított – előmozdításban. Budapest, jelenleg is székhelye a Duna Bizottságnak, mely 1992. áprilisában tartotta legutóbbi 50. ülésszakát. Ennek napirendjén a Szovjetunió és Jugoszlávia felbomlásának a Duna –menti együttműködésre való kihatásai, az utódköztársaságok tagsági helyzete, valamint a tagságot eddig nem kapott Németország bekapcsolódása szerepelt. A Duna – mint fontos európai összekötő kapocs jelentősége – tovább növekszik a Duna –Majna –Rajna csatorna 1992. szeptemberre várható megnyitása révén. Magyarország alapvető érdeke, hogy aktív és kezdeményező szerepet játsszék a dunai együttműködés további szervezésében és fejlesztésében.”

Az Antall kormány tisztában volt a zöldek által (Szabó Marcell által) képviselt hazugsággal, képtelen volt velük leszámolni, nem volt meg hozzá a politikai támogatottsága.

Szigetköz vízpótlását Antall József miniszterelnök a dunakiliti hajózsilip szegmenstáblájának szabályozásra felhasználásával kívánta biztosítani. (Új Magyarország 1993. április 30)

Szabó Marcell, zöld mozgalmár politikai nyomásgyakorlása eredményképpen is, a Kormány Dunából a Dunába vízszivattyúzásra kényszerült.

Az ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG jogállása szerint a T. Alkotmánybíróság kormányközi szerződések kérdéskörében állampolgári kezdeményezés esetén határozat meghozatalára köteles.

Az ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG bármely tagja jogosult kisebbségi vélemény kifejezésére.

Arra gondolok, hogy amennyiben az állampolgári kérésre készülő alkotmánybírósági határozat előkészítése Szabó Marcell alkotmánybíró úr feladata lesz, de ha nem is lesz, egyoldalúan motiválhatja az ALKOTMÁNYBÍRÁG bíróit.

A véleményalkotás nem tényközlő műfaj.

A véleményhez nem kötelező a tényt csatolni.

Álláspontom szerint Szabó Marcell úrnak a Duna Bizottságról kifejezett véleménye ellenkezik a ténnyel.

Szabó Marcell a Duna Bizottság megalakulásáról valótlanságot állított, magyarul hazudott, vélemény kifejezése a KARC Rádióban ártott az ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG jó hírének.

A Duna Bizottsághoz hazánk 1948-ban csatlakozott, 1948-ban Magyarország államformája köztársaság volt.

Mosonyi Emil, a Magyar Királyi Vízerő Hivatal vezetője 1942-ben jelölte ki a Nagymarosi duzzasztás helyét. Magyarország kormányzója ekkor Horthy Miklós volt és miniszterelnöke Kállay Miklós. Ekkor Magyarországnak még nem diktáltak a szovjetek, tehát a tervezett nagymarosi vízlépcsőt sztálinista műnek nevezni ostobaság.


Várom az ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG megtisztelő válaszát, amelyet előre is köszönök.

Budapest, 2018. január 15.

Tisztelettel: Juhos László, reális zöldek elnöke


Horn Kuncze by Reálzöldek Reális Zöldek Klub on Scribd










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5116