Az önmagát demokratikusnak keresztelő ellenzéket ...
Dátum: 2018. January 18. Thursday, 17:33
Rovat: Közéleti magazin


Az önmagát demokratikusnak keresztelő ellenzéket nem szabad a kormányrúd mellé engedni.


Ezek már 2014-ben is osbák voltak. Az elmúlt négy évben tovább süllyedt a szellemi szinvonaluk.
1994-1998 között az MSZP fraakció hátba szúrta saját miniszterelnökét Horn Gyulát. Nemcsók János kíváló megegyezést hozott össze a vízlépcsőről, meg volt a lehetőség északi szomszédunkkal való megegyezésre.

2002-ben Medgyessy Péter miniszterelnök jelölt a kampányban megígérte a dumakörös zöldeknek, hogy nem épít vízlépcsőt.
A vízlépcső ügye a demagóg uszítás magasiskolája lett. Érdemes volna tanítani. Javasolja Berecz János „Az én rendszerváltásom” című könyvében.

Berecz János szerint az ellenzéknek nevezett szűk azért csoport, azért találhatott fogást a magyar kormányzaton a vízlépcső ügyével, mert a lakosoknak fogalmuk sem volt a dolog valóságáról. Mi tesszük hozzá Berecz János megállapításához, hogy ma sincs több fogalma a vízlépcsőről a lakosságnak, mint 1988-ban volt, és e tényben a politikuson túlmenően a jobb és baloldali média egyaránt elmarasztalható, de leginkább az értelmiség. A nemzeti értelmiség számára a rendszerváltás előtt és napjainkban is a szabadságért folyó harc fontosabb, mint magának a szakmai igazságok melletti kiállásnak kellene lennie. A reális zöldek szerint a nemzeti értelmiség, olyan emberek csoportja, akiket az ősökről vallott téves nézetek és a szomszédok iránti közös gyűlölet tart össze

„Aztán megindult a magukat nemzetinek feltüntető „zöldek” politikai gőzhengere” olvasható Berecz János könyvében. A szerző utal Mosonyi Emil munkásságára és Professzor úrnak Szentgyörgyi Zsuzsának adott nyilatkozatára, majd Pauza László hajóskapitány szavaival fejezi be a vízlépcsőről szóló emlékezését. A hajóskapitány szerint a szlovákok jól jártak, mi vesztettünk. Valamikor el kell számolni a felelőtlen magatartással.





Mit mondott Molnár Csaba, (MSZP) miniszter Paksról?

A lakosság háromnegyed része (73 %) támogatja Paksot! Az atomerőműben termelt villamos energia ára kiszámítható és fajlagosan igen alacsony!
Paks bővítése kiemelt érdekünk!

Dr. Molnár Csaba 2008. november 30 – 2009. április 20 között a második Gyurcsány kormány, közlekedési, hírközlési és energiaügyi minisztere szerint a magyar társadalom pozitívan ítéli meg az atomerőművet, a magyar lakosság mintegy háromnegyed része (73 %) egyetért azzal, hogy Magyarországon atomerőmű működik.

A miniszter szerint új atomerőművi blokk(ok) megépítése hazánk számára számos gazdasági, társadalmi, környezetvédelmi és szakmai előnnyel járna.

Majd így folytatta Molnár Csaba, miniszter a nukleáris energia felhasználásról szóló vélekedését:
Az atomerőművi blokk(ok) a gázfüggőség növekedésének csökkentésével kedvező hatást gyakorolnak az ország ellátás –biztonságára, a magyar villamosenergia-rendszer forrásszerkezetére, az üzemanyag –ellátás hosszútávon, több piacról is biztosítható, krízishelyzetekre a tartalékolhatóság miatt nem érzékeny, a Paksi atomerőmű jelenleg is kétéves fűtőelem tartalékkal rendelkezik.

A hazai villamosenergia- termelés részarányának növelése kiemelt érdekünk – a fogyasztói kereslet hosszú távon nő, régi erőművek állnak le.

Az atomerőműben termelt villamos energia ára kiszámítható, stabil fajlagosan igen alacsony - a nukleáris fűtőelem költsége a villamosenergia teljes költségének mintegy 10-15 %-át teszi ki – és nincs kitéve az olaj-és gázárak hektikus ingadozásának.








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5124