Egy cég
Dátum: 2008. March 14. Friday, 11:42
Rovat: Szociális piacgazdaság


-
Gyürk András FIDESZ EU képviselő és Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Kóka János által egybehangolt akciója. Miért dicsérte Orbán, Gyurcsányt? Orbán hazudott!
Elöljáróban a villamos művek szétverése mögött álló erőkről távirati stílusban:

Azok a személyek, akik a villamos művek megmaradt részének mostani szétverése mögött felsorakoztak, a rendszerváltás előtt kezdték meg a magyar nemzeti vagyon elherdálását.

Két körülmény tisztázása fontos.

Első a villamos művek megmaradt része meghatározás megvilágítása.

A villamos művek szétverése az Antall kormány idején vette kezdetét. Az Antall kormány által előkészített „terepre” a Horn kormány lépett, a Horn kormány adta a villamos művek nagy részét magyar állami tulajdonból részben más államok tulajdonába.

A Horn kormányt követő kormányok a liberalizált villany piac apostolaként ténykedtek.

A villany piac liberalizálása startpisztolya az Orbán kormány működése idején sült el.

A ravaszt Kaderják Péter húzta meg, az energiahatóság elsőszámú vezetője.

Tudni illik, hogy Orbán, hálából Kaderják Péter helyezte az energia hatóság élére. Hálára Orbánt az a körülmény késztette, hogy jóval a rendszerváltás előtt Kaderják „csinált Orbánból fontos embert”. A nyolcvanas évek közepétől a Kádár rendszer káderpolitikusai úgy káderpolitizáltak, hogy a MSZMP nagy öregjeinek az utódai, a Magyar Népköztársaság jövendőbeli vezetői az a grémium legyen, amelynek tagja volt Kövér László és Gyurcsány Ferenc és Orbán Viktor is. Kövér és Gyurcsány a grémium előkelő tagja volt, Orbán csupán a sokadig tagja az utódlásra kiválasztott társaságnak. Kaderják, Orbánt a sokadik helyről előkelő helyre ültette. Orbán kiváló megítélő kepeségére utal, de az is lehet csupán helyezkedésből tette Orbán, agyba, főbe kezdte dicsérni Gyurcsány Ferencet, miután az előkelőségek között helyet foglalhatott.

A személyek kérdése:

Az közismert, hogy a magyar állami vagyon idegenek kezébe adása jóval a rendszerváltás előtt vette kezdetét.

Mindenkinek mondjuk nem magyar állami vagyon tőkéstársaságok kezébe átengedését, kifogásolják a reális zöldek.

Hanem azt, hogy belföldi személyek közreműködésével a magyar állami vagyon olyan külföldiek kezébe került, amelyeknek egyetlen célja volt a magyar piac megszerzése, a magyar állami vagyon működésének a megszüntetése.

A reális zöldek a fenti magyar személyek között tartja nyilván Martonyi Jánost.

Martonyi Jánost, a szélesebb közvélemény az Orbán kormány külügyminiszterként ismeri.

Martonyinak a rendszerváltás előtti magyar vagyon elherdálásban játszott szerepe kevésbé közismert.

Az Orbán kormány más miniszteri is sárosak a magyar állami vagyon elherdálásában.

Chikán Attila minden bizonnyal Kaderják javaslatára lett az Orbán kormány gazdasági minisztere, hiszen Chikán és Kaderják egy intézményből érkeztek a politika világába és most is, ugyan annak az intézmény „kiválóságai” köze tartoznak.

Érdemes a GOOGLE –n „Chikán Attilának mennie kell” című írást elolvasni.

1999-ben az Orbán kénytelen volt Chikánt a kormányból meneszteni.

Elgondolkoztató, hogy Chikánnak a kormányból történt menesztésén csupán Bauer Tamás SZDSZ képviselő károgott 1999-ben ellenzéki politikusként!

A 1998 választások előtt Orbán azt ígérte, ha a FIDESZ hatalomra kerül, felülvizsgálja a privatizációt az MVM vagyonának elherdálását. Semmi sem történt ma úgy mondanánk Orbán hazudott, választási ígéretét nem tartotta be. Chikán nem a felülvizsgálat mellett volt, hanem a további vagyon eladása mellett, ez már Orbánnak sok volt, Chikánnak mennie kellett.

Járay Zsigmond.

Járayról nem állítjuk, hogy direktben szerepe lett volna a magyar állami vagyonnak olyan személyek birtokába juttatásában, amelyeknek egyetlen célja a magyar piac megszerzése volt.

Járay egyike volt azoknak, akik 1983-ban gázkötvényeket kezdtek árulni, kezdetben állami vállalatok vezetőinek, később a kis sorszámú párttagsági könyvel rendelkező pártfunkcionáriusoknak.

Az állami vezetők ahelyett, hogy a vállalatok nyereségét a technológia fejlesztésére fordították volna gázkötvényeket vásároltak, elmaradt a magyar ipar fejlesztése, a magyar iparra 1985-után a világ komolyabb cégei nem tartottak igényt, csupán azok a szélhámos külföldi cégek, amelyek számára kiváló hazai partnernek bizonyult Martonyi János és mások is.

Gyürk András, a FIDESZ EU képviselője, 2008. február 22-én a Képviselőházban vitanapot rendezett az energiapiaci liberalizáció hazai tapasztalatairól.

A vitanapon első megszólaló Martonyi volt. Hogy miért Martonyi az a fentiek alapján úgy gondoljuk mindenki számára világos. Martonyi, maga jelentette semmit sem ért a villanypiachoz.

Hogy vitanapra kerül sor az a meghívóban állt, valójában annak az akciónak az első lépésére került sor, amelynek folyatatására Gyurcsány Ferenc miniszterelnök vállalkozott, amikor március 11-én „egy személyben” elrendelte a villamos művek felszámolását.

Gyürk András által február 22-i rendezvény minden volt csak vitanap nem.

Jól megszervezett akció volt a média számára, annak kommunikálására, hogy a villany árának a növekedésének az oka villamos művek monopol helyzete.

Sokan mondják a médiát az SZDSZ mozgatja. Hogy nagy igazságot mondanak ők sokan, az a fentiekből mindenki számára világosan kiderül. (Kos)











A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=523