Az idő a reális zöldeket igazolta!
Dátum: 2018. July 28. Saturday, 14:00
Rovat: Tudományos


Reális Zöldek a kutatás fontosságáról, a költségparaméter csökkentésének a fontosságáról, a Korach törvénynek a Magyar Tudományos Akadémia Elnökségének a figyelmébe ajánlásáról.

A reális zöldek civil szervezete a Kormány és az MTA Elnökségi közötti vitában a Palkovics László miniszter úr által képviselt állásponttal azonosult.
Lovász László, az MTA elnökének a CEU-ról kifejezett véleménye kiverte a biztosítékot a reális zöldeknél.

A reális zöldek szerint Lovász Lászlót megilleti a véleményalkotás joga, de Lovász László MTA elnökét a CEU-ról csak akkor, ha erre az Országgyűlés vagy a Kormány felkéri az MTA elnökét.

Lovász elnök úr CEU-ról kifejezett véleményéhez az Akadémiának folyósított közpénzből élő csapat csatlakozott.

A csapatot elismerjük keményen minősítettük.
„Emberek, akik a hitleri Németországban nemzetiszocializmus ügye mellé álltak volna” minősítettük a Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpont, valamint debreceni kutatókat.

Eredmény: Három akadémikus a reális zöldek tiszteletbeli tagságáról lemondott. Lovász László elnököt nem hoztuk kapcsolatba Hitlerrel, csupán a vezér mögé való beállás hasonlatával éltünk.

A Kormány számára az a fontos, hogy az Akadémiának kutatásra adott közpénzek oda koncentrálódjanak, ahol mindenféle koncentrálás nélkül is vannak eredmények, és ezeknek az elért eredményeknek kibontakoztatása felgyorsuljon.
Világos, hogy az Akadémia intézményrendszere nem irányítható a Kormánnyal való kommunikáció nélkül!

Az idő a reális zöldeket igazolta!


A Magyar Tudományos Akadémia 2018. 07. 25-i elnökségi ülésének határozata
Az Elnökség – az Alaptörvény X. cikkében foglalt kötelességének tudatában és hangsúlyozva az MTA azon törekvését, hogy intézethálózata láthatóan járuljon hozzá a tudománypolitikai célok megvalósításához és nemzetközileg mért eredmények eléréséhez – felkéri az Akadémia elnökét, hogy az intézethálózat irányítási rendszerének továbbfejlesztése érdekében folytasson tárgyalásokat a Kormány képviselőivel.
E célok megvalósítása érdekében, az intézethálózat irányítási rendszerének átalakítása során az Akadémia figyelembe veszi – a hazai sajátosságok mellett – a német Max Planck Társaság működési modelljét.
Az Elnökség az irányítási rendszerre vonatkozó javaslatot – a tudományos osztályok és az Akadémiai Kutatóintézetek Tanácsa véleményének megismerése után – döntésre a 2019. évi májusi közgyűlés elé terjeszti.
Az Elnökség a tárgyalások során a következő szempontok érvényesítését tartja szükségesnek:
• az MTA keretein belül megvalósuló irányítási rendszer életbe lépéséig az eddigivel azonos módon biztosítva legyen az intézethálózat finanszírozása;
• személyi kérdésekben érvényesüljenek az Akadémia autonóm döntési jogosítványai;
• az odaítélt támogatások folyósítása szerződés szerint folytatódjon;
• a Lendület, az OTKA és a posztdoktori pályázatok szabad témaválasztás alapján működjenek, a támogatások odaítélése továbbra is kiválósági alapon történjék az MTA szakmai felügyeletével;
• az MTA köztestületének vagyona az MTA tulajdonában maradjon;
• az MTA intézethálózatának irányítási rendszerét és működését szilárd jogi garanciákkal kell biztosítani;
• a kutatóközpontok és önálló intézetek irányítási rendszerében bekövetkező változások ne veszélyeztessék azok önálló és zavartalan működését, és segítsék elő fejlődésüket.








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5392