Hazudozásra kényszerül a miniszter!
Dátum: 2018. October 21. Sunday, 17:43
Rovat: Energia


Süli János tárca nélküli miniszter tisztában van azzal, hogy Paks hűtése biztonságának a megoldása a fajszi vízlépcső megépítése!


A reális zöldek a tárca nélküli miniszter szakmailag korrekt felfogására annak alapján gondolnak, hogy Süli János mérnöknek főnöke volt Kerényi A. Ödön az MVMT vezérigazgató helyettese, iparági főmérnök.
„Ha a BNV szerződés Nagymarosi Vízerőmű része teljes egészében megépült volna, nagyságrenddel kevesebb gondja lett volna Orbán Viktor miniszterelnök úrnak és nem kellene 50 milliárd forintos elhárítási költséget kinyögni az országnak, aminek zömét korábban hasznos beruházásra lehetett volna fordítani.(Forrás: Kerényi A. Ödön rubin diplomás mérnök)”

Néhai Kerényi A. Ödön, Paks hűtésével, kapcsolatos végakaratával Süli János tárca nélküli miniszteren túlmenően vannak vezető állásban lévők, akik egyetértenek.

Ők „Azért van állásom, mert nincs álláspontom!” álláspont szerint tesznek. Beállnak a politikai széljárásba, ez bizony hosszútávon nemzetellenes cselekedett. A politikusokat megilleti a tévedés joga a nemzet érdekében működő vezetőt nem. A reális zöldek arra gondolnak, hogy az állami cégek élére nemzet érdekében működő felső vezeték kerültek. Tévedtünk, a 2010 évek utáni időszakra vonatkozóan is.

Paks és Paks bővítése is, a Duna vízével történik.
Dunai kisvizek esetén a bősi rendszer, benne a C variáns hibás kezelése, vagy a bősi és a C variáns műtárgyainak rossz szándékú irányítása előidézheti, hogy a Paksi Atomerőmű üzemvitele az erőmű villamos energiatermelését akár 30 napra korlátozni kényszerül.
Az üzemviteli kényszerhelyzet Paks számára azért állt elő, mert a Duna kulcsáról, DUNAKILITIRŐL Magyarország lemondott. Magyarország kiengedte a kezéből a Duna kulcsát, átengedte Szlovákia számára. Csehszlovákia, 1992. október 25-én üzembe helyezte a C variánst, ezzel a Duna kulcsa a kezébe került.
Paksi Atomerőmű üzemvitelére további potenciális veszélyforrást jelenthet az osztrák vízlépcsők előtt a Duna vizének osztrák- szlovák megegyezés szerinti visszatartása. Osztrák-szlovák megegyezés esetén a paksi üzemvitel 100 napra kerülhet kiszolgáltatott helyzetbe.

Magyar Tudományos Akadémia gondozásában a Köztestületi Stratégiai Programok, Energiastratégiai Munkabizottság „Megújuló energiák hasznosítása” című, 2010-ben kiadott összeállításban.








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5557