Szabó Imre, a zöld tárca vezetője, képviselőként öngólt rúgott. Interpellációk
Dátum: 2008. May 11. Sunday, 18:44
Rovat: Közéleti magazin



Szabó Imre, a zöld tárca vezetője, képviselőként öngólt rúgott.
Baja az MSZP baja.
Pepó Pál felismerése a mai napig igaz!
Szili Katalin házelnök asszony figyelmébe.


Ma semmi gondja nem lenne Szabó Imre miniszternek, ha 1998/99-ben a közmondást szerint tesz: nem szól szám, nem fáj fejem szerint.

Szabó Imre a zöld tárca újonnan kinevezett minisztere, 1998 őszén és 1999 tavaszán több alkalommal interpellációt intézett Pepó Pál környezetvédelmi miniszterhez.

Szabó a média előtt történt bemutatkozása során, öndicsérettel szólt Pepó működésével szemben benyújtott interpellációkról a következők szerint: „Büszke vagyok arra, hogy én voltam az, aki Pepót felszólítottam lemondásra” megjegyzéssel.

Írásunk végén közzé tesszük az interpellációkat.

Az interpellációk hátterében azok a zöld mozgalmak állnak, amelyeket 1994 –98 között Baja Ferenc, pénzzel tömött, és a pénzzel megvásárolt zöldek Baja jótékonyságát azzal viszonozták, hogy 1998 hátba szúrták az MSZP-t.

Azok kedvéért, akik számára a részletek kevésbé ismeretek elmagyarázzuk, hogy 1994-től kezdődően Baja évente 400 millió forintot osztott ki a zöldek között.

A 400 millió forintból 20 millió forintot Baja több száz szervezet között osztotta szét, míg 380 millió forintot néhány olyan zöld csoportok között, amelyek leghangosabban szóltak, a vízlépcsővel szemben.

A Baja által pénzel tömött zöldek 1998-as választásokon hátba szúrták az MSZP-t, jelentős szerepük volt – az SZDSZ-el együtt abban -, hogy Orbán kormányt alakíthatott.

Pepó volt a rendszerváltást követően az első zöld tárca vezető, aki felismerte, amíg a dumakörös zöldeket a kormányok pénzel tömik, Magyarország a lejtőn csak lefelé csúszhat, emelkedésre nincs lehetősége. Pepó felismerése a mai napig megáll!

Pepó nem kívánta tovább tömni pénzzel a dumakörös zöldeket, erre ezek megkeresték Szabó Imre képviselőt, aki neki ment Pepónak.

Ismert, hogy 1994-98 között a zöld tárca politikai államtitkára Szili Katalin.

A Házelnök Asszony nagy szeretettel van a dumakörös zöldek utódszervezetihez napjainkban.

A reális zöldek szerint Szili Katalin házelnök asszony napjainkban ugyanazt a hibát követi el, mint 1994-98 között Baja kövezett el és 1998/99-ben Szabó Imre. A Házelnök Asszony felkarol olyan zöldeket, amelyek a következő parlamenti választáson ismét hátba szúrják az MSZP-t.

A reális zöldek szerint a FIDESZ a következő választáson behozza a Parlamentbe Lányi élőlánc csapatát, hasonlóan, ahogyan 2002-ben az MSZP parlamenti pártot csinált az SZDSZ-ből.

A nagypártok eszköztára a hatalom megszerzése érdekében semmiben sem térnek el egymástól.

Lányi és csapata megjelenése a parlamenti pártok körében, egyenlő lenne Magyarország tragédiájával. (Zöldike)

------------------------------------------------------------

Az Országgyűlés plenáris ülésének jegyzőkönyve

1998. október 27.

ELNÖK (dr. Áder János): Szabó Imre, a Magyar Szocialista Párt képviselője, interpellációt nyújtott be a környezetvédelmi miniszterhez: "A környezetvédelmi tárca száz napja: a környezetvédelem ügyének lejáratása" címmel. Szabó Imre képviselő urat illeti a szó.
SZABÓ IMRE (MSZP): Elnök Úr! Tisztelt Miniszter Úr! Helytelenítettük, hogy az új kormány a környezetvédelem és a területfejlesztés egységét elemeire szedte, a területfejlesztés egységes irányítását az eddigi egy tárca helyett három szervre bízta.
(15.30)
Az elhúzódó átszervezések következtében az érdemi szakmai munkavégzéshez szükséges feltételek hiányoznak. A Torgyán úr által ígért 60, de még a kormány által előírt 90 nap sem volt elegendő az új szervezetek kialakításához. A tárca vezetése nem tudta elérni, hogy a már elkészült, egyeztetett, a környezetvédelem és az EU-csatlakozás szempontjából alapvető jelentőségű törvényjavaslatokat a kormány benyújtsa az Országgyűlésnek.
A nemzeti környezetvédelmi programot kidolgozó, a program éves intézkedési terveit előkészítő, koordináló irodát az előtt szüntették meg, hogy a miniszter úr egyáltalán megismerhette volna, mivel is foglalkozik a tárca stratégiai irodája. Az integrációs főosztályt, melyet az EU-csatlakozásra való felkészülés koordinálására alakítottunk, ugyancsak lefejezték. Külügyi tapasztalatokkal rendelkező, több nyelven beszélő vezetőit felmentették, munkatársakat elküldtek vagy átadólistára helyeztek. A tárca vizsgálódás címén fontos, helyi önkormányzatokat érintő környezetvédelmi beruházásokat állít le, függeszt fel lezárt közbeszerzési eljárásoknál.
Jelzés értékűnek tekintjük, hogy a minisztérium legfontosabb háttérintézményét, a szakmai információs hátteret adó és a KKA-t kezelő Környezetgazdálkodási Intézet működést ellehetetlenítik. Alkotmány utcai épületét a miniszter úr elajándékozta a földművelésügyi tárcának, miközben az 2731 négyzetméter irodahelyiséget saját Kossuth téri székházában kft.-knek évi több mint 50 millió forintért bérbe ad, a környezetvédelmi tárca pedig már eddig is 1260 négyzetméter terület bérletére kényszerült, évi 53 millió forintért.
A kormányzati megbízatás váratlansága miatti személyes botlásnak, meggondolatlanságnak tudjuk be csupán a Pepó miniszter úr személyes járandóságai körül kialakult hercehurcát. Botladozásai akkor lépték át a politikai veszélyesség határát, amikor úgy döntött, hogy a tárca építésügyi, területfejlesztési szakembereinek átadásán túl 49 kiszemelt köztisztviselőt és 6 köztisztviselői státuszt a funkcionálisnak nevezett területekről átad a földművelésügyi tárcának. A döntés tartalmát, előkészítettségét, jogszerűségét és embertelenségét nyomatékosan kifogásoljuk a következők miatt:
Az érintetteknek átadott értesítésben foglaltakkal ellentétben a Magyar Köztársaság minisztériumainak felsorolásáról szóló 1998. évi XXXVI. törvény nem tartalmaz olyan rendelkezést, amely szerint az érintett szakterületeken kívül a minisztérium funkcionális területein dolgozó köztisztviselők esetében is érvényesülne a jogutódlás. Az erre való hivatkozás tehát megtévesztő, arra szolgál, hogy a döntés jogszerűségének látszatát keltse. Jogutódlás hiányában a köztisztviselő hozzájárulása nélkül nem lehetne sorsáról minisztériumok közötti paktumokkal dönteni. (Taps az MSZP padsoraiban.)
ELNÖK (dr. Áder János): Az interpellációra dr. Pepó Pál környezetvédelmi miniszter úr válaszol.
DR. PEPÓ PÁL környezetvédelmi miniszter: Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Köszönöm a kérdést, és köszönöm a lehetőséget, hogy az interpellációjára adott válaszomban eloszlathatom a képviselő úr környezetvédelemmel kapcsolatos aggodalmait.
Ami az építésügy és a területfejlesztés ügyét illeti, a korábbi időszakban a KTM-en kívül a BM, az IKIM, a PM, a KHVM is jelentős szerepet játszott ebben. A jelenlegi struktúra a kormány alapvető célkitűzéseinek - a vidék felzárkóztatása és az infrastruktúra fejlesztése szempontjából - teljes mértékben megfelel, és feltételezi a környezetvédelmi, a földművelésügyi tárca, a Gazdasági Minisztérium és a Miniszterelnöki Hivatal koordinációját. A környezetvédelmi tárca valóságos programmal rendelkezik, amely vonalán következetesen haladunk előre, az átszervezéseket lezártuk, a minisztériumban érdemi szakmai munka folyik. A korábbi ciklusban elkészült törvényjavaslatokkal kapcsolatban el kell mondani a képviselő úrnak, hogy a korábbi vezetés ideje alatt az egyeztetés messze nem fejeződött be, és az ellenzékbe került előterjesztők konstruktivitása is több esetben hiányzik. Az MSZP-frakció ajánlására a törvényalkotó munkában tapasztalt hiányosságok személyi konzekvenciáit levontuk.
Ami a környezetvédő szervezetekkel és mozgalmakkal való kapcsolattartást illeti, el kell mondanom: téves információkat juttattak el a tisztelt képviselő úrnak. Jelenleg még minden tanácsban, testületben és bizottságban a Baja úr által delegált zöldszervezetek képviselői ülnek. Ha önök ezen változtatni akarnak, vagy elégedetlenek a munkájukkal, tisztelettel kérem, tegyék meg a javaslatukat. Szükségesnek tartom továbbá kihangsúlyozni, hogy a zöldszervezetekkel a lehető legjobb és legszorosabb együttműködésre törekszünk mindaddig, ameddig valóban környezetvédelemről van szó.
Képviselő úrnak igaza van akkor, amikor a múlttal való szakításról beszél. Mi a magunk részéről ténylegesen felmondtunk jó pár szerződést, amelyek a minisztérium érdekeit nem kellőképpen szolgálták. Gondolok itt elsősorban a bizalmi alapon köttetett ügyvédi megbízásokra vagy azokra a szerződésekre, amelyek alapján az adott cégek havi 4-5 millióért rendelkezésre álltak. Ha már csináltak is valamit, azért külön számláztak. Ezen az alapon két év alatt 400 millió forint került kifizetésre egy cégnek PR-tevékenységért. A magunk részéről a közbeszerzési törvény megsértésére egyetlen esetben sem került sor, mert ha ilyen lenne, a képviselő úr elsőként és konkrétan hozta volna a példát, nem pedig valótlanságokat magában hordozó általánosság szintjéről beszélne. A személyes helyzetemet illetően - ami egyébként az interpellációban is elhangzott - megnyugtatom a képviselő urat, nem kerültem jobb helyzetbe, mint elődöm, annak törött, használt autóját és lakását fogom használni.
Engedjék meg, hogy néhány szóban a KKA-ról is beszéljek, hiszen a reggeli órákban ezzel kapcsolatosan elhangzott egy interpelláció. Ami a KKA-t illeti, a pályázatok kiírásánál felelőtlenül jártak el a korábbi tisztelt vezetők. Olyan esetekben is kiírták a pályázatokat, amikor már nem vagy az igényekhez képest kis összeg állt rendelkezésre. Például a választások második fordulója előtt egy nappal természetesen még döntöttek ügyekről: 42 milliárdos támogatási igénnyel szemben 330 millió forint összegű támogatás került kiosztásra, amelyről nem kell mondanom, hogy maga a pályázat elkészítése és a bírálatok elkészítése többe kerül, mint a kifolyósított összeg. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi a felszólalási idő leteltét.)
Tisztelt Képviselő Úr! A magam részéről még tovább lehetne folytatni ezt a sort. Ígérem, hogy folytatni is fogjuk. A magam részéről számítok az ellenzék szakmai alapokon nyugvó és az eddigieknél nagyobb fokú konstruktivitására, és tisztelettel kérem az interpellációra adott válaszom elfogadását. (Taps a kormánypártok soraiban.)
ELNÖK (dr. Áder János): Megkérdezem Szabó Imre képviselő urat, elfogadja-e a miniszteri választ.
SZABÓ IMRE (MSZP): A miniszter úr parlamenti meghallgatásán az MSZP az új jelölt támogatását a következő követelményektől tette függővé: politikai konszenzusra épülő minisztériumi szakmai munka folytatása; az EU-csatlakozás követelményeinek megfelelő környezetállapot kialakítását tartalmazó nemzeti környezetvédelmi program megvalósítása; a környezetvédő mozgalmakkal korábban fenntartott, szakmaiságot előtérbe helyező párbeszéd folytatása; a környezetvédelem társadalmi kontrolljának érvényesülése. Kinevezését ennek megfelelően nemcsak tudomásul vettük, de támogattuk. Akkor a miniszter úrnak csak jövője volt, ma már múltja is van.
Az elmúlt hónapok eseményei azt mutatják, hogy Pepó miniszter úr eddig nem tudta ígéreteit betartani. Úgy tűnik, hogy a tárca dolgozóinak leépítésénél, az érkező új dolgozók felvételénél az alábbi szempontok érvényesültek: a párthűség, illetve a bejelentett debreceni lakcím. A miniszter úr körül kialakult helyzet - lakásügy, Mercedes tárgyalóbusz, házastársi segítség a minisztérium vezetésében, legújabban másfél millióért kandalló melege - hozzájárult a környezetvédelem ügyének lejáratásához. A tárcát és vezetőit még a kormánypárti sajtó is pellengérre állítja (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi a felszólalási idő leteltét.), miközben csendben felszámolják a környezetvédelem önállóságát s eddigi eredményeit. (Sasvári Szilárd: Milyen eredmények?! Miről beszélsz?! - Zaj.)
Mindezek miatt nem tudom elfogadni a miniszter úr válaszát. (Taps az MSZP padsoraiban.)
ELNÖK (dr. Áder János): A képviselő úr nem fogadta el a miniszteri választ. Kérdezem az Országgyűlést, hogy elfogadja-e a választ. Kérem, szavazzanak! (Szavazás. - Több képviselő jelzi, hogy nem működik a gépe.)
Kimondom a határozatot: az Országgyűlés a miniszteri választ 161 igen szavazattal, 85 nem ellenében, 7 tartózkodás mellett elfogadta.


--------------------------------------------------------------

1999. március 2.

ELNÖK (dr. Szili Katalin): Megköszönöm, miniszter úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Szabó Imre képviselő úr, a Magyar Szocialista Párt képviselőcsoportjából, kérdést kíván feltenni a környezetvédelmi miniszternek, "Tudja-e miniszter úr, hogy a környezetvédelem forrásainak alakulása nagymértékben a költségvetési bizottságon is múlik?" címmel.
Szabó Imre képviselő urat illeti a szó.
SZABÓ IMRE (MSZP): Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Miniszter Úr! A sajtóban, így a Napi Magyarországban is nagy visszhangot váltott ki az a rendkívüli eset, hogy az elmúlt bizottsági hét hétfőjén miniszter úr nem jelent meg a parlament költségvetési és pénzügyi bizottsága előtt, amikor önt a Központi Környezetvédelmi Alap 1998. évi gazdálkodásáról és a Környezetvédelmi Alap célfeladatai '99. évi helyzetéről kívánták meghallgatni. Az előzetes egyeztetés ellenére mindössze másfél órával a bizottság ülése előtt, mindennemű indokolás nélkül tájékoztatta a bizottságot arról, hogy helyettes államtitkára fogja képviselni, holott bizonyára az ön számára is ismert, hogy a miniszter helyettesítésére a politikai államtitkár hivatott.
(16.40)
Emiatt a bizottság a napirendi pontot kénytelen volt törölni, azaz ön gátolta meg a bizottságot munkája elvégzésében. Ön nemzetközi kötelezettségeire hivatkozva maradt távol a bizottság üléséről. Tény, hogy az OECD-delegáció fogadása fontos környezetpolitikai érdek, de az is tény, hogy a nyolc napig Magyarországon tartózkodó szakértőkkel bármikor találkozhatott volna, miniszter úr. Ugyanakkor az is tény, hogy miközben a miniszter úr folyamatosan hangoztatja a környezetvédelem nemzetközi kapcsolatainak fontosságát, az elmúlt héten az EU-integráció ügyeit előkészítő, e területen megbecsülést és sikert szerzett, nagy tapasztalatokkal rendelkező kollegájától vált meg. Ma már az is közismert, hogy az ön által kinevezett szakmai vezetők is elmenekülnek a minisztériumból. Például az Orbán-kormányban először az ön által kinevezett közigazgatási államtitkár fog megválni beosztásától.
Miniszter úr, felelősnek érzi-e magát a történtekért? Nem gondolja-e, hogy működése, intézkedései a politikai és szakmai közvélemény és ma már a társadalom egésze előtt is a környezetvédelem megítélésének ártottak? Nem gondolja-e, hogy az eddigi kudarcok ismeretében változtatni kellene munkamódszerén és személyzeti politikáján? Miniszter úr, nem gondolja, hogy változtatni kellene? (Taps az MSZP soraiban.)
ELNÖK (dr. Szili Katalin): Köszönöm szépen. A képviselő úr kérdésére Pepó Pál környezetvédelmi miniszter válaszol. Öné a szó.
DR. PEPÓ PÁL környezetvédelmi miniszter: Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Ha nagyon egyszerűen akarnék válaszolni az ön feltett három kérdésére, akkor egyszerűen intézném el a dolgot, és azt mondanám, hogy nem. Tehát nem érzem magam felelősnek a történtekért, és nem is kívánok változtatni a munkamódszeremen és a személyzeti politikámon sem.
Hogy kissé árnyaltabb legyen a kép, engedje meg, képviselő úr, hogy néhány gondolatot ezzel kapcsolatosan elmondjak. A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságának ülésével egy időben tartózkodott Magyarországon az OECD küldöttsége, amely egy környezetpolitikai teljesítményértékelő vizsgálatot végzett elsőként Magyarországon azon a bizonyos napon. Úgy érzem, hogy az OECD egy nagyon fontos euro-atlanti integrációs szervezet, hiszen Magyarország az euro-atlanti integrációs szervezetek közül egyedül ennek a szervezetnek a tagja, nagyon lényeges, hogy az OECD milyen véleményt alakít ki a tárcáról, milyen véleményt alakít a környezetpolitikáról, a gazdaságról és általában az ország politikai helyzetéről. Úgy gondolom, hogy az ország hosszú távú gazdasági érdeke - és ez alatt az OECD-tárgyalásokat értem - sokkal inkább fontosabb, mint valamiféle belpolitikai harc, illetve adott esetben a költségvetési bizottság ülése. A szakmai képviseletemről gondoskodtam, a parlament Házszabályának 71. §-a és a parlamenti bizottsági szokásjog, azt hiszem, lehetőséget is ad arra, hogy a kormánytagot akadályoztatása esetén megfelelő szinten képviseljük.
Úgy gondolom, hogy ez egy egyértelmű ellenzéki indíttatású felvetés. Nagyon köszönöm a képviselő úrnak, hogy egyáltalán ezt a dolgot felvetette, hiszen így a parlament nyilvánossága előtt van lehetőségem (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.) arra, hogy kifejezzem abbéli...
ELNÖK (dr. Szili Katalin): Miniszter úr!
DR. PEPÓ PÁL környezetvédelmi miniszter: ...szándékomat a tárca részéről, hogy az ország hosszú távú gazdasági (Az elnök kikapcsolja a miniszter mikrofonját.), környezetpolitikai érdekei fontosabbak.
ELNÖK (dr. Szili Katalin): Miniszter úr, elnézését kérem, de a Házszabály 118. §-a értelmében a kérdések és a válaszok két-két percben hangozhatnak el. Megköszönöm a válaszát.

---------------------------------------------------------------

1999. május 4.

ELNÖK (dr. Szili Katalin): Tisztelt Országgyűlés! Szabó Imre, a Magyar Szocialista Párt képviselője, interpellációt nyújtott be a környezetvédelmi miniszterhez: "Van pénz, nincs pénz? Mire van pénz a Környezetvédelmi Minisztérium költségvetésében?" címmel. A képviselő urat illeti a szó.
SZABÓ IMRE (MSZP): Tisztelt Államtitkár Úr! Rendkívül sajnálom, hogy személyesen nem a miniszter úrhoz tehetem fel az interpellációmat, hiszen ő személyesen is érintett az interpelláció tárgyában.
Az elmúlt hetekben ismét a környezetvédelmi tárca intézkedései és a miniszter úr szerepvállalása borzolta a környezetvédelem ügyéért aggódók kedélyeit. Érthetetlen módon úgy jelentették meg a Környezetvédelmi Minisztérium pályázatait, hogy azok benyújtására egy-két nap vagy még annyi sem állt rendelkezésre. Vass Nándor helyettes államtitkár úr nyilatkozata szerint ez a megoldás azért jó, mert így vélhetően kevesebb pályázat érkezik, és ezek között könnyebb lesz szétosztani az önök állítása szerinti kevesebb pénzt.
Ugyanakkor a miniszter úr bejelentéséből tudjuk, hogy 50 millió forint támogatást nyújt a Magyar Úszószövetségnek, amely támogatás célja, felhasználásának módja mind a mai napig ismeretlen a közvélemény előtt. A hír hallatán a környezetvédelem ügyében érintett társadalmi szervezetek, akik működésükben, programjaik végrehajtásában utolsó tartalékaikat élik fel, döbbenten kapták fel a fejüket.
(16.20)
Ötven millió forint nem kevés pénz. A tárca történetében példátlan, hogy ilyen pályázaton kívüli támogatást társadalmi szervezet kapott volna. Ebben az esetben volt 50 millió forintos támogatási keret, itt nem szorított az idő, nyugodtan megtehette volna a miniszter úr, hogy pályázatot ír ki a környezetvédelem ügyében érintett szervezetek számára; vagy ha már víz, akkor a víz tisztaságának védelmét szolgáló programok, PR-tervek témájában. Nyilván a zöldszervezetek, vagy ha már a vízhez kötjük, a kajakosok, kenusok, evezősök, vízi túrázók, gyermek- és ifjúsági szervezetek is szívesen indultak volna egy ilyen pályázaton.
Kérdéseim tehát: nem gondolja-e a miniszter úr, hogy újabb koalíciós konfliktusokat okoz a Kisgazdapárt és a Fidesz között, hogy az Ifjúsági és Sportminisztérium által meghirdetett sportfinanszírozási koncepcióval ellentétben állami pénzek kerülnek a sportszervezethez az ISM támogatási rendszerén kívüli forrásokból? Mivel magyarázza a pályázatok kiírásának lehetetlen körülményeit? Milyen keretből és milyen céllal támogatja a miniszter úr a Magyar Úszószövetséget? Milyen környezetvédelmi hasznot remél e támogatások odaítélése okán? (Taps az MSZP padsoraiban.)
ELNÖK (dr. Szili Katalin): A képviselő úr kérdésére dr. Kávássy Sándor környezetvédelmi minisztériumi politikai államtitkár úr válaszol. Államtitkár úr, önt illeti a szó.
DR. KÁVÁSSY SÁNDOR környezetvédelmi minisztériumi államtitkár: Elnök Asszony! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! A címben feltett kérdésére, hogy van-e pénz, csak azt válaszolhatom, hogy távolról sem annyi, mint amennyire szükség volna. Hogy kiknek a működése nyomán állt elő a jelenlegi üdvözlendőnek cseppet sem nevezhető helyzet, nem térnék ki, úgyis tudja mindenki, másrészt mert sohasem voltam híve a személyeskedésnek.
Ami a továbbiakat illeti, azokra a következőket mondhatom: a pályázatok kötelező kiírását jogszabály írja elő. Aki az ön által lehetetlennek ítélt körülmények miatt csak május 1-je után tudja benyújtani a pályázatát, legalább hajszálnyi esélyt érezhet arra, hogy a november 30-ai elbíráláson támogatást nyer. Ezért tárcánk már eddig is igen komoly erőfeszítéseket tett, illetve tesz. A Magyar Úszószövetség részére az én tudomásom szerint egyetlen fillér kiutalás sem történt, és ez a körülmény felment az alól, hogy az utolsó kérdésről szóljak. Megjegyezném, hogy csak hagyományt folytatnánk, ha a vízi sport támogatását is vállalnánk, mert erre tudomásom szerint az előző ciklusban volt példa, és ez is hozzájárult, hogy lapos pénztárcát örököltünk, és hogy most többek között a társadalmi szervezetek támogatására is oly szűkösek a lehetőségeink.
Végül nagyon köszönöm azt a konstruktív ellenzéki magatartást, hogy aggódik az ország kormányzásáért felelő koalíció zökkenőmentes működéséért, de szeretném megnyugtatni, hogy az ön által jelzett körülmény nem vezet konfliktusra a kormánypártok között.
Köszönöm. (Taps a kormánypártok padsoraiban.)
ELNÖK (dr. Szili Katalin): Megköszönöm államtitkár úr válaszát. Megkérdezem Szabó Imre képviselő urat, hogy elfogadja-e az államtitkári választ. Öné a szó, képviselő úr.
SZABÓ IMRE (MSZP): Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Engem roppant mód meglep az, hogy egy tárca politikai államtitkára nem ismeri azt a tényt, miszerint bejelentették - miután Pepó úr társadalmi elnöki posztot vállalt a Magyar Úszószövetség vezetésének élén -, a Magyar Úszószövetséget a környezetvédelmi tárca 50 millió forinttal támogatni fogja. E bejelentés eléggé széles nyilvánosságot kapott, és eléggé nagy közfelháborodást keltett az említett zöldszervezetek körében.
Úgy gondolom, ez a tény nem mentesíti Pepó urat az alól, hogy erre a kérdésre majd érdemben választ adjon, hiszen ön az előbbi kérdésre nem tudott érdemi választ adni. Úgy gondolom, hogy Pepó úr pályát tévesztett, és ebben az ügyben szeretném felhívni a figyelmét arra, hogy a pálya tévesztése az úszósportban kizárást jelent. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.)
A válaszát nem fogadom el. (Szórványos taps az MSZP padsoraiban.)
ELNÖK (dr. Szili Katalin): Köszönöm szépen. Tehát a képviselő úr nem fogadta el az államtitkár úr válaszát. Kérdezem tehát, tisztelt képviselőtársaim, önöket, elfogadják-e azt. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)
Megállapítom, hogy az Országgyűlés 158 igen, 89 nem szavazat és 8 tartózkodás mellett elfogadta az államtitkár úr válaszát.

-------------------------------------------------------------







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=590