Sipos Katalin WWF igazgató úrhölgy
Dátum: 2019. June 25. Tuesday, 17:22
Rovat: Zöld ügyek


Tisztelt Sipos Katalin!

Négymillió magyar állampolgár ivóvíz készlete veszélyben!

Állította 1992-ben a Magyar Országgyűlés, ha bősi vízlépcső üzembe helyezésére sor kerül.

Az Országgyűlés egyoldalúan felmondta a vízlépcsőszerződést.

Igazságunk érdekében Hágába mentünk, a pert csúnyán elvesztettük.

Hága a feleket jóhiszemű tárgyalásra kötelezte.

A Kormány nemhogy jóhiszemű, de semmiféle tárgyalást a jogvita lezárása érdekében nem tesz.

Bős, közel negyed százada üzemel a magyar polgárok ivó víz ellátása rendben.

A WWF Magyarország azt állítja magáról, hogy a vizes élőhelyek megmentéséért tesz, de a mindenki számára létfontosságú ivóvízbázisok megmaradjanak érdekében is.

A WWF sokat tett annak érdekében, hogy hazánk kiszállt a Bős-nagymarosi Vízlépcső tervből. Az Országgyűlés bedőlt a WWF hazugságának is, hogy Bős 4 millió ember ivóvíz bázisát veszélyezteti.

A WWF nemzetközi alapítvány elnöke Fülöp herceg Erzsébet királynő férje. A királyi család gazdagságának egyik forrása az, hogy a királyi család birtokában van a British Petróleum részvénytársaság részvényeinek nagy része. A királyi család, hogy az üzleti életben az olaj lobbihoz fűződő érdekeltségét a közvélemény előtt ellensúlyozza, Fülöp herceg javaslatára az afrikai nagy vadak védelmére alapítványt hozott létre. Az alapítvány később az afrikai nagy vadak védelme helyett a Föld környezetvédelmének céljára szakosodott, WWF alapítvány név alatt számos országba, köztünk a mi hazánkba is beépült.

A WWF által terjesztett hazugságok alapján egy egész generáció szocializálódott.

A reális zöldek egyenlőség jelet tesznek a NÉGY MANCS és a WWF alapítvány köze.

A WWF nemzetközi alapítvány a magyar vidék lakosságának, a mezőgazdaságból élőknek a többszörösét okozta annak a kárnak, amit a NÉGY MANCS a libatenyésztőnek okozott.

A legnagyobb veszélynek a jövőt illetően a reális zöldek azt tartják, hogy a WWF által terjesztett hazugságok lapján egy egész generáció szocializálódott.

A vízlépcső megépítéséről északi szomszédunkkal 1977-ben megkötött szerződés messzemenően megelőzte a korát, valójában egy EU gondolat jegyében fogant. Azzal, hogy a bősi termelés fele Magyarországot illeti a trianoni szerződés által okozott megcsonkítás került korrekcióra. Horthy Miklós kormányzósága idején visszakaptuk a Felvidék egy részét, a Vízlépcsőszerződéssel területet ugyan nem, de a területen termelt fehér szén felét megkaptuk volna, ha nemzetben gondolkodó politikusok is, helyet foglalhattak volna a kerek asztal körül 1989-ben.

A hajózható Dunán jelenleg már 34 vízlépcső üzemel. Árvízvédelmet – biztonságos, olcsó teherszállítást – megújuló, jutányos, környezetkímélő energiát nyújtanak. A lépcsőzés, ami az őseredeti kaotikus állapotokat rendező hajdani folyamszabályozásoknak logikus és kényszerű folytatása, nem ártott a környezetnek, inkább használt. Ez az építők környezet-tudatos magatartásának, áldozatvállalásának köszönhető.

Budapest, 2017. április hó

Juhos László, reális zöldek elnöke







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6109