Ötven éve végezték ki Nagy Imre miniszterelnököt
Dátum: 2008. June 19. Thursday, 23:26
Rovat: Közéleti magazin


Magyaros külseje, megjelenése hozzájárult a karrierjéhez.
Ötven éve végezték ki Nagy Imre miniszterelnököt.
A magyar kommunista mozgalomnak három jellegzetes csoportja létezett:


- moszkoviták,
- a spanyol polgárháborúban résztvevők,
- és a hazaiak.

Az első csoport tagja volt Nagy Imre, az ötven évvel kivégzett miniszterelnök. A moszkvai kádertartalékok között Nagy Imre előkelő helye azzal magyarázható, hogy a szovjetvezetők úgy látták jónak, ha az új magyar vezetésben (a II. világháborút követően Magyarországon felálló vezetésben) a kommunista pártot ne csak zsidó vezetők (Rákosi, Gerő) képviseljék, hanem bajszos népi kádernak látszok is.

Rákosiról és Gerőről illik tudni, hogy Rákosi 12 gyermekes vidéki zsidó család gyermeke, Gerő kispolgári zsidó családban született gyermek.

A harmadik csoport tagja Kádár János.

Kádár mozgalmárként sohasem hagyta el az országot, és sosem volt a bolsevik párt tagja.

Kádár végül is azzal vált nyerővé, hogy 1957 május 1-én, egymillió ember hallgatta Kádár szónoklatát a Hősök terén, és a spanyol csoport is Kádárt támogatta az első helyre.

1957-ben egymillió embert kivinni a térre, központi utasításra még nem lehetett. Az egymillió ember a téren annak bizonysága, hogy a magyar nép nem feltétlenül akarta 1956-ban azt, amit Nagy Imre ideálisnak tartott.

Sokan akkor – sokkal többen, mint 1989-ben – elfogadhatónak tartották az ember arcú szocializmust.

Kádár Jánosnak, 1957-ben az egymillió ember szavazott bizalmat.

1989-ben a rendszerváltásról a kerek asztal körül tárgyalók ezzel szemben önjelöltek voltak.

Kettő évtizede a magyar politikai elit a választók felhatalmazása nélkül került helyzetbe, s ha ehhez hozzá tesszük, hogy 1990-ben a parlamentbe került 200 képviselő zsebében ott lapult a Duna –körös igazolványa, állítjuk Magyarország lecsúszása előre be volt kódolva.

Magyarország lecsúszására „az i betűre azzal került a pont”, hogy egy volt Duna –körös mozgalmár Sólyom László Magyarország köztársasági elnöke, aki most is, mint minden másban önjáró, nem volt ott a mártírokra történő emlékezésen.

Kádár az adott körülmények között az első húsz évben sínre tette az országot.

A mai politikai elit az elmúlt húsz évben erre képtelen volt.

A neoliberalizmussal szemben – amely a nyolcvanas évek elején jelent meg a Lajtán innen -, Kádár már tehetetlennek bizonyult.

Ma nép, a választópolgár képtelen a neoliberalizmussal szemben tenni.

A teljességhez tartozik, hogy a neoliberalizmus, amíg Szovjetunió létezett, nem mert olyan gátlástalan lenni, mint most.

Amíg Szovjetunió létezett a Nyugat Európa kormányai felléptek a neoliberalizmus térhódításával szemben, abból a szándékukból, hogy országaikat a kommunizmus szele elkerülje.

Ma, amikor Szovjetunió már nincs Európa kormányai nem félnek, hogy saját országaikban a Moszkva befolyásra tesz szert, gátlástalanul kiszolgálják a neoliberalizmust.

Semmi véletlen nincs abban, hogy a benzin árak ellen nyugaton lépnek fel az emberek. (Kos)








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=650