Hajóssyra hallgatott és nem a hajós őseire
Dátum: 2008. August 13. Wednesday, 15:30
Rovat: Média


Népszabadság munkatársa a közvélemény butítása szolgálatában.
Az újságírónak az eseményeket lehetőleg pártatlanul kell tálalnia. A szubjektív értékelés nem engedhető meg. Hargitai Miklós a Népszabadság munkatársa nem nevezhető újságírónak, mert megrendelésre mond és ír le véleményt.


A reális zöldek nem állítják, csupán feltételezik Hargitai „Bős: 11 év helyben járás” című írását, amely megjelent a Népszabadság 2008 augusztus 12- számában megrendelésre írta.
Feltételezésünk eldöntése céljából felhívtuk telefonon Hargitait, aki a reális zöldek feltételezését nem cáfolta.
Érdeklődésünkre Hargitai elmondta írását Kovács György a zöld tárca főosztályvezetője és Hajóssy Adrienne mondta számára tollba.
Kovács a zöld tárca másodosztályú hivatalnoka. Másodosztályú hivatalnokokat műgonddal emel maga mellé a politika, abból a célból, hogy az igazság ne derüljön ki. Mivel Hargitai számára sem fontos az igazság, cikkébe foglalta Kovács összes a lényeget elködösítő, a közvéleményt manipuláló közlését.
Más a helyzet Hajóssy Adrienne vonatkozásában. Hajóssy vagy ismertebb nevén a „Papírtigris” elmélet szellemi boszorkánya - egyesek szerint a Duna azért tért ki a medréből 1992-ben, mert Dunakilitinél meglátta Hajóssy Adriennét -, a Magyar Tudományos Akadémia Szigetközi Munkabizottság titkára. Annak a bizottságnak a titkára, amelynek éléről a közelmúltban mondott le Láng István akadémikus, miután üresjáratban való haladásra a Bizottság több mint hárommilliárdot kivett az adófizetők zsebéből.
Láng akadémikus apai és anyai nagyszülei dunai hajósok voltak. Láng a Bizottság elnökeként inkább Hajóssy befolyása alatt működött, mint sem hajós nagyszüleire lett volna tekintettel.
Hargitai másik informátora cikke megírásához Hajóssy volt.
Megkérdeztük a Hargitait, miért nem szembesítette Hajóssyt papír tigris múltjával, a szivattyús vízpótlásban betöltött szerepével, Mádl Ferenc tárca nélküli miniszter Hajóssy által történt félrevezetésével.
Kérdésünkre a Hargitai kitérő választ adott.
Kezünkbe került Láng István akadémikus által írt visszaemlékezés saját életútjára.
A Professzor visszaemlékezésből kiderül, hogy Láng életútjának minden fő eseményének dátumát lejegyezte.
A visszaemlékezésben annak még csak nyomát sem találtuk, hogy Láng István akadémikus a MTA Szigetközi Munkabizottsága elnöke volt hosszú éveken keresztül.
Feltehetőleg az Akadémikus úr utólag döbbent rá, amit a MTA Szigetközi Munkabizottság az elmúlt évtizedekben művelt, finom szólva az nem üti meg egy akadémiai bizottságtól elvárható szintet. A politika fenekének nyalásához elegendő volt, de másra nem.
A reális zöldek felvetik az Akadémikusok fellelőségét.
Benne áll Hágai Nemzetközi Bíróság Vízlépcsőperben 1997-ben meghozott ítéletében, hogy a Magyar Tudományos Akadémia ad hoc bizottsága 1989-ben úgy látta a bősi építkezések befejezését követően legalább öt éven keresztül tartó megfigyelés mérési adataira lesz szükség a vízlépcsőrendszer ökológiai hatásainak megbízható előrejelzéséhez.
Az MTA Szigetközi Munkabizottság 1992-től működik, a feltételezett idő három szorosa miért nem volt elegendő véleményalkotásra?
Ha újságíró és nem Hargitai cikke jelent volna meg a Népszabadságban, a közvélemény okosítása szolgálatában állt volna a Népszabadság és nem a közvélemény butítása szolgálatában. (Zöldike)








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=732