Reális Zöldek negyedik észrevétele
Dátum: 2021. March 12. Friday, 12:39
Rovat: Energia


Negyedik észrevétel

A Hatóságok például a bíróságok, ügyészségek a dolgukat a jogforrások szigorú figyelembevételével teszik, és ez így helyénvaló.

Országgyűlési határozat nem jogforrás, hanem kötelező passzus az egymást váltó kormányokra nézve.

Országgyűlés 2009. március 30-án igen nagy többséggel elfogadott határozatával, előzetes elvi hozzájárulását adta a Paksi Atomerőmű telephelyén új blokk(ok) létesítését előkészítő tevékenység megkezdéshez. 2010 után országgyűlési választások előtt ellenzéki pártok kampány témát generáltak Paks II. bővítéséből. Tehát egy teljes mértékben szakmai kérdésből, amelyről az OAH Hatóság közmeghallgatást tart.

Véleményem szerint az általam nagyra becsült HATÓSÁG (OAH) az egyetlen hatóság, amely határozatát nem jogforrások tiszteletben tartása figyelembevételével hozza meg, hanem az atomreaktor tudománya ismerete alapján.

A politika nem egy külön világ, nem egy olyan területe az életünknek, amely tetszés szerint megtarthatunk vagy félredobhatunk.

A politika a társadalom életének az a része, ahol a különböző eredetű konfliktus helyzetek így vagy úgy alakulnak, megoldódnak.

Közvélemény kutatás célja nemegyszer a nyilvánosság gerjesztése, mint a vélemény megállapítása. Kezdetét vette a politikai rendszer átalakulása: népszerűségi versenyből nyilvánossági versennyé.

Írás a Reális Zöld valóság c. internetes sajtótermékből:





„A politika behatolt az atomerőműbe.” (Dr. Petz Ernő)

Dr. Petz Ernő véleményének egy rövid részletétét, annak okán tesszük közé, hogy az Országgyűlés Gazdasági bizottsága, 2019. június 4-én sorra kerülő ülésén meghallgatja Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter úrhölgyet.

„Ahány kormányváltás, annyi politikai indíttatású teljes vezetésváltás a szakmai követelmények háttérbe szorulása mellett, átszervezésekkel, leváltásokkal, bizonytalan átmeneti időszakokkal, a nélkülözhetetlen munkahelyi nyugalom és stabilitás veszélyeztetésével, amiért a kormányokat súlyos felelősség terheli. A nukleáris biztonsági kultúrát ezzel elsősorban nem az atomerőmű, hanem a politika torpedózta meg. Az üzemzavar a rendszerváltozás veszteseit nyomorítja tovább, a nagy értékű közvetlen kár és a jelentős termeléskiesés miatt. Hogy kik a vesztesek, azt tehát tudjuk. De vajon kik az igazi felelősök, vagy netán a nyertesek? És ha tudjuk, akkor mi van? Hiszen az elfuserált, igazságtalan, sokakat megnyomorító gazdasági rendszerváltozás felelősei is itt élnek közöttünk. Ők köszönik, jól vannak, meggazdagodtak, hiszen ügyesen politizáltak. Együttműködtek és üzleteltek a Valutaalappal, a Világbankkal, a befektetőkkel és egymással, miközben az erkölcsi normákról megfeledkeztek, mint Pakson a nukleáris biztonság elsődlegességéről.”

A paksi szindróma1 Szindróma: tünetcsoport; a betegségre jellemző tünetek összessége. A Paksi Atomerőműben április 10-én bekövetkezett súlyos üzemzavar nem véletlen, hanem valószínűsíthető üzemi esemény volt. Ugyanolyan következmény, mint a rendszerváltozás számos negatív jelensége, és semmiképpen sem ok nélküli. A politikai küzdelmek és a háttérben meghúzódó érdekviszonyok közvetett produktuma. A hozzávezető út jól jellemzi a politikai kultúra teljes hiányát, a rendszerváltozás kudarcát: valódi szindróma, amely magán viseli a beteges rendszerváltozás minden tünetét. Külön jelzés értékű, hogy a tünetek még ott is diagnosztizálhatók, ahol legkevésbé szabadna: az ország egyetlen atomerőművében. A politika behatolt az atomerőműbe.

Reális Zöldek, 2021. március 12-én az MTI-OS útján közzétett közleménye:

http://www.realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=7684

Budapest, 2021. március 12.

Tisztelettel: Juhos László, elnök, főszerkesztő










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=7687