Cikk/Anyag: Amíg Gyurcsány miniszterelnök nem képes a vezető kormánypárt, az SZDSZ uszályából kiszállni, nincs remény a helyzet javu

Amíg Gyurcsány miniszterelnök nem képes a vezető kormánypárt, az SZDSZ uszályából kiszállni, nincs remény a helyzet javulására.

Nem csak Szigetköz, hanem a Duna-Tisza homokhátság is kiszárad, ha nem építünk vízlépcsőt.

Hogy Szigetköz kiszárad, ha nem építünk vízlépcsőt , 1995-ben a Népszabadságban (lásd a Népszabadságban, 1995.december 6-án Hargitai Miklós, tollából megjelent írást) figyelmeztetett Mosonyi Emil, a reális zöldek díszelnöke, a Magyar Tudományos Akadémia tagja. A Horn kormány miután, a Duna- kör által javasolt vízpótlásnak csúfolt megoldásra 2 milliárd forintot elfüstölt Szigetközben, fenékküszöböt épített a Szigetközben, ahelyett, hogy Kilitit helyezte volna üzembe. A fenék küszöb sokat segített Szigetköz vízpótlása megoldásában, a tökéletes megoldást a vízlépcső terv eredeti befejezése jelentette volna. A Horn kormánynak azonban nem volt bátorsága a tőkeletes megoldás mellett a vízlépcsőszerződés mellett kiállnia, gyávasága 1998-ban a bukásához vezetett. A Horn, az MSZP 52 %-os többsége birtokában lefeküdt az SZDSZ-nek, az SZDSZ holdudvarához tartozó zöld színben működő romboló szűk társaságnak. Ma egy boldog Magyarországon élhetnénk, ha a Horn kormány, és az MSZP 1997-ben nem olyan gyáva, mint amilyen volt, teszi a dolgát, szakít az SZDSZ-el és kiegyezik a szlovákokkal a vízlépcső ügyében.

A Horn kormány és az MSZP, ahelyett hogy bátran szakít az SZDSZ-el, gyáván meghátrált, Baja a zöld tárca vezetője pénzzel tömte azokat, amelyek 1998. február 28-án a Kossuth téren hátba szúrták a kormányt. Az i betűre a pontot a Levegő Munkacsoport tette fel.

A magyar polgárok képviseletében a Levegő Munkacsoport, 1997-ben nyílt levélben hozza a kormány tudomására: „ A magyar polgárok nem akarnak több vízlépcsőt”.

Baja, ahelyett, hogy zöld miniszterként kifogásolta volna a Levegő Munkacsoport fellépést, a kegyeit kereste a dumakörös zöldeknek.

400 millió forint került a költségvetésből a kőolaj zöldek zsebébe. A WWF, a győri Reflex szervezet állami pénzekből adott ki vízlépcső ellenes kiadványokat, és ez a módi kormányokat átívelve a mai napig is tart. Amíg a WWF lehet meghatározója a Vásárhelyi terv szellemiségének, Magyarország el van veszve, kiszárad Szigetköz, a Homokhátság, Magyarország lecsúszik.

Amíg Gyurcsány miniszterelnök nem képes a vezető kormánypárt, az SZDSZ uszályából kiszállni, nincs remény a helyzet javulására. Az SZDSZ ugyanis a reális zöldek szerint egy felelőtlen párt, orránál nem lát előbbre. Az a párt, amely nem volt képes előre látni, hogy a párt elnöke Kóka nem lehet egyúttal miniszter is, nem alkalmas kormányzati szerepkörre. Az a párt, amelyben Wekler meghatározó lehet, komolytalan. A reális zöldek Weklerrel kapcsolatban nem a sajtóban megszellőztetett ügyeket rója fel az SZDSZ-nek. Wekler antinukleáris, és ezt sem tartjuk kifogásolhatónak. Azt már viszont igen, hogy Wekler antinukleárisként 20 milliárd forint károkozáshoz járult hozzá az országnak, ma pedig ugyanez a Wekler atomos pénzeket vág zsebre, és EU pénzeket osztogat. Ekkora köpenyegforgatás még politikusnak sem megengedhető.

A reális zöldek a másik két SZDSZ kormánytagról sincs jó véleménnyel. Az egészségügy területén történtek jól példázzák, hogy a fenti megállapításunkat, az SZDSZ nem lát az orránál előbbre.

Fodor a zöld tárca élén, a dumakörös zöld világot hozza vissza a tárcához. Persányinak hosszú évekbe került, hogy a dumakörös zöld világ befolyását a tárcánál korlátozni volt képes, most minden a rombolók eszmeisége alapján folytatódik a Fő utcában. (Zöldike)




Cikk/Anyag kategóriája:
Cikk/Anyag szerzője: realzoldek []
Cikk/Anyag beküldője: realzoldek [webmester@realzoldek.hu]
Cikk/Anyag beküldve: július 24, 2007
Utolsó módosítás: július 24, 2007

A nyomatvány forrása Reális Zöldek Klub