Cikk/Anyag: Nemzeti minimum

Nemzeti minimum
Amíg Sólyom László a Sándor Palota lakója addig hazánkban semmilyen kérdésben nem érhető el nemzeti minimum, állítják a reális zöldek.
A választásról szóló törvény diszkriminál olyan értelemben, hogy köztársasági elnöknek csak 35 év feletti polgár választható.
Arról viszont nem rendelkezik a vonatkozó törvény, hogy az illető, akit az Országgyűlés államfőnek megválaszt elméjében ép legyen.
A pártállamban, ha valakiről kiderült, hogy útban volt, vagy elméjében nem kívánatos változás állt be, a Kútvölgyi Korház C ambulanciáján az orvosok közölték vele, hogy pihenésre van szüksége, az illető káder tudta a dolgát.
Ma mindenki a túlélésre játszik a politikai elit világában.
A reális zöldek nem állítják, csupán feltételezik Sólyom László is.
Ha Sólyom László mandátuma lejár minden bizonnyal Magyarországnak lesz három nyugdíjas köztársasági elnöke.
Mennyivel olcsóbb volt a királyság, állítják egyesek a reális zöldek tagjai közül.
Nyugdíjas királyt az országnak sohasem kellett eltartania.
A Védegyletből már a második párt készül megalakulni, és erre alapozzák a reális zöldek feltételezésüket- tehát nem állítják -, hogy Sólyom László köztársasági elnök is túlélésre játszik.
Az első párt a 2006 választások előtt Lányi András vezetésével nőtte ki magát a Védegyletből.
Miután Lányi és csapata a 2006-os választásokon a futottak még pártok kategóriájában sem kapott néhány tucatnál több szavazatot, Lányi és csapata gyorsan visszavedlett civil társaságnak.
A Védegyletből most kiválni készülő pártot Schiffer András jegyzi. Az új pártvonulatnak a Magyar Televízió Zrt. közszolgálati műsorszolgáltató több mint félórás időtartamban adott lehetőséget bemutatkozásra.
Mivel a médiában minden pénzről szól a Védegyletből kiválni készülő második pártalakulat népszerűsítése az MTV képernyőjén csak úgy volt lehetséges – gondolják a reális zöldek – magas helyről például a Várhegyről odaszóltak az MTV illetékesének, adjon a királyi televízió szereplési lehetőséget Schiffer András és csapatának.
Kíváncsian várjuk, hogy a Média Hatóság az alábbi panaszunk elől milyen indokkal tér ki?

Országos Rádió és Televízió Testület

Tárgy: Panaszbejelentés és vizsgálat elrendelésének a kérése.

Tisztelt Testület!
Panaszoljuk, hogy MTV1 csatornán rendszeresen jelentkező SZEMPONT szerkesztőségének, 2008. október 9-én adásba került műsora, annak három műsorblokkja, azok szerkesztése politikai mozgalom szolgálatában állt, a szerkesztő megsértette a Média törvény 4. § (2) bekezdését.

Az október 9-én adásba került következő három műsor blokk a panasz tárgya:
• Az a műsorblokk, amely Szabó Pál miniszter lemondását dolgozta fel,
• Az a műsorblokk, amely egy új párt/politikai mozgalom bemutatkozást tette lehetővé,
• Az egész műsor végén adásba került rövid stúdió beszélgetés, egyik szegmense, mégpedig az új párt megalakulására vonatkozó szegmense.

A műsorszolgáltató illetékes Műsorvezetőjéhez kifogást jelentettünk be, kifogásunkra választ nem kaptunk.
Kifogás bejelentésünket csatoltan küldjük.

Kérjük a Testületet, hogy a fenti három műsorblokk megtekintése/tanulmányozása alapján adjon ki állásfoglalást.
Állásfoglalásában a Testület állapítsa meg, hogy SZEMPONT szerkesztősége által alkotott fenti három blokk szerkesztői megsértették a Média törvény 4. § (2) bekezdését, politikai mozgalom, illetve ezek nézeteinek a szolgálatában állt műsoruk.

Melyik az a politikai mozgalom, amelynek a szolgálatában állt a három műsorblokk?

Emlékeztetjük a Testületet, hogy a Védegylet nevű civil szervezetből korábban az Élőlánc Magyarország Pártot alakítók – Lányi András és mozgalmár társai – váltak ki.
Az Élőlánc Magyarország Párt elindult a 2006-os választásokon, sikertelenül, ezt követően vissza vedlet civil szervezetnek, Lányi és csapata

Ezúttal a Védegylet egy másik szárnya Schiffer András vezette szárny lépett párt mozgalomként színre.

Nincs arra semmilyen józan indok, hogy a közszolgálati műsorszolgáltató, akkora nyilvánosságot adjon egy újonnan megalakuló pártnak, mint amekkorát a Szempont adott Schiffer csapatának.

Nem állítjuk, csupán feltételezzük ez csak úgy volt lehetséges, hogy Sólyom László köztársasági elnök járt közbe, hogy adásba kerüljön a párt/politikai vonulat népszerűsítése.
Kérjük a Média hatóságot, hogy feltételezésünkkel kapcsolatban folytasson le vizsgálatot.

Sólyom László köztársasági elnökként már többször hangot adott annak a véleményének, hogy új ökopárt kívánatos lenne a hazai politika palettán.
Tehát annak a politikai mozgalomnak a szolgálatában állt a SZEMPONT fenti műsorszolgáltatása – a reális zöldek meglátása szerint -, amely Sólyom László köztársasági elnök politikai jövőjét igyekszik előkészíteni.

A reális zöldek minden alkotmányos eszközt igénybe vesznek, hogy ez a politikai mozgalom ne kerüljön fel a hazai politikai palettára, mert ez a hazára nézve tragikus lenne

Ez a politikai/civil mozgalom ellenzi
• A nukleáris energia békés felhasználását,
• A vízenergia alkalmazását,
• A mozgalom képviselő nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a Duna-Tisza homokhátság vízpótlása nem valósult meg,
• Ne épüljön szivattyús tározós vízerőmű,
• És így tovább,

Kérjük a Testületet kísérő szöveg kertében a Műsorszolgáltatót közlésre kötelezze.

Budapest, 2008. október 11. Tisztelettel:

-------------------------------------------------------------------------

A Magyar Demokratikus Unió Párt, feltehetőleg nem tartozik Sólyom László köztársasági elnök kedvenc pártjai közé, így a média a közszolgálati királyi televízióban nem kap a párt nyilvánosságot.





Cikk/Anyag kategóriája:
Cikk/Anyag szerzője: realzoldek []
Cikk/Anyag beküldője: realzoldek [webmester@realzoldek.hu]
Cikk/Anyag beküldve: október 29, 2008
Utolsó módosítás: október 29, 2008

A nyomatvány forrása Reális Zöldek Klub