Kedves Kollégák!

A “Vizet a Dunába” országos népi kezdeményezés sikere – mint azt korábbi írásainkban is jeleztük – csak egy kicsi, de jó irányba tett, első lépésnek tekinthető, a neheze még csak ezután jön!
Hogy ez mennyire igaz, azt jól példázza Velkei Tamás korábbi, és Hajba Ferenc mellékelt, 2012.12.27-i, a Népszabadságban megjelent irása, amelynek lényegét – a probléma megoldásának lehetőségét, ill. ismételt elódázásának veszélyét –  talán az alábbi 2 idézet fejezi ki legjobban: 

– “Megvalósult az, ami példátlannak számít: a Duna érintett hazai vidékén világnézettől, pártállástól, ideológiai elkötelezettségtől függetlenül mindenki összefogott annak érdekében, hogy végre megoldás szülessen az Öreg-Duna-meder, valamint a győri Mosoni-Duna-szakasz vízgazdálkodására.”
– “
A parlament december közepén egyhangúlag döntött arról, hogy egyszer majd dönteni fog! (?)….A népi kezdeményezésrekényszerből létrejött parlamenti vitából kiderült: gyakorlatilag ott tartunk, mint húsz éve. A parlament megszólaltatott a köz, a nép által, ám a döntést így is, úgy is a kormány hozza. (!) A miniszterelnök pedig jelenleg arra az Illés Zoltánra hallgat, aki nem műszaki megoldást akar – sőt menetrend szerinti dührohamot kap, ha valaki ezt bárhol szóba hozza –, hanem több vizet, amivel a helyi szakemberek szerint önmagában, a vízszint emelése nélkül nem megyünk semmire.”

Röviden öszefoglalva: ott vagyunk, ahol a “part szakad”, ha a Dunáért ténylegesen aggódók, a kezdeti sikerektől örömmámorba esve, kényelmesen hátradőlnek, abban a hitben, hogy győztek! Az igazi küzdelem a téma napirenden tartása, és a kormány részéről a probléma megoldásának kikényszerítése, csak most kezdődik, mert Illés Zoltán és “csapata” – nem válogatva az eszközökben, vissza nem riadva a valótlanságok állításától – változatlanul készül az ellentámadásra és a “végső győzelemre”!

Azt kívánom a Szigetközieknek, hogy ne hagyják mégegyszer a “sajtot kiénekelni” a szájukból! El kellene érni mielőbb, hogy:

– a politikai döntéshozók végre, tényleg a komplex problémakör legjobb – hazai gyakorlattal és nemzetközi kitekintéssel is rendelkező – szakértőire bízza a legjobb megoldás(ok) kidolgozását, kiválasztását, ill. a döntési javaslat előterjesztését, a Kormány és az Országgyűlés részére!
– a Bős-Nagymarosi Vízlépcső-rendszerrel kapcsolatos, Hágai Nemzetközi Bíróság ítéletének végrehajtása érdekében, a szlovák partnerrel történő tárgyalások magyar delegációjának vezetésével ismét megbízott, dr. Székely László “vétójoggal” felruházott, kormánybiztosi státuszt kapjon, és a magyar tárgyaló-delegáció bővüljön ki, a Szigetköz-Csallóköz térségét is jól ismerő, vízügyi szakemberekkel, ill. ne kerülhessenek be a delegációba olyan “ál-szakértők”, akik az elmúlt évtizedekben már többször bebizonyították alkalmatlanságukat! (lásd: “Dunaszaurusz”, “papírtigris”, stb. ügyben közreműködők, érintettek!)

De most, az Év végéhez közeledve – és túlélve az egyes “ál-szakértők” által megjósolt “Világ-végé”-t is – lazítsunk még egy kicsit, ehhez szeretnék hozzájárulni a mellékelt, pár perces videóval, amelyhez jó szórakozást kívánok:

http://www.youtube.com/watch?v=JHQqJDBjfSM&feature=related 4:35 Uploaded on Oct 10, 2011. Ivan Zamotajev, Moszkva. Johann Sebastian Bach – orosz módra, tangó-harmonikával.

Boldogabb Új Évet Kíván,

Baráti üdvözlettel:



Péteri László
okl.ép.mérnök, egyetemi tanársegéd
ny.min.vez.főtanácsos, belkereskedelmi-
idegenforgalmi szakértő

mobil: +36 30 319 2033

 

Mellékletek:  patthelyzetszigetkzbenmileszadunvaladunament  –  tömörített fájlok letöltése

 

…………………………………………………………………….

 

“Patt-helyzet” Szigetközben! Mi lesz a Dunával, a Duna-mentén élőkkel, az “ál-környezetvédők” fogságában, a politika szorításában? Mit hoz(hat) az Új Év? BUÉK!
2012. december 28. 17:55 peteril Péteri írta, <peteril62@gmail.com>:

Kedves Kollégák!

A “Patt-helyzet” a Szigetközben. c. korábbi írásom kiegészítéseként – részben a Szigetközieknek tájékoztatásul, részben dr. Székely László miniszteri biztos (korábban: vétójoggal rendelkező, kormánybiztos!) részére, emlékeztetőül – mellékelek néhány korábbi dokumentumot, annak illusztrálására, hogy a Duna-vízgyűjtőn felmerülő, és elsősorban a magyar szakaszokon megoldatlan problémák nemcsak a Szigetközt, hanem az egész magyar Duna-szakaszt (Dunakanyar, Alsó-Duna-szakasz, Dráva-vízgyűjtő, Tisza-vízgyűjtő, stb.) hasonló módon érintik, csak a többi területen élők, vagy még nem hallatták a hangjukat, vagy a közmédia – szokásos módon – elhallgatta azokat!

A probléma megoldására a szakemberek már töbször, a Magyar Tudományos Akadémia Köztestületi Stratégiai Programjainak / MTA-KSP egyes szerzői az elmúlt években megtették javaslataikat (pl. Büki Gegley-Lovas Rezső: “A megújuló energiák hasznosítása”, Somlyódy László: “Magyarország vízgazdálkodása: helyzetkép és stratégiai feladatok”), amelyek beépültek az Új Széchenyi Tervbe / ÚSZT, majd az “ál-környezetvédők” nyílt támadásától megrettenve – elég átlátszó módon – “sajtóhibá”-ra hivatkozva, a KIM / Navracsics Tibor (!?) törölte, az Orbán Viktor, Matolcsy György és Fellegi Tamás részvételével, 2011.01.14-én, a Marriott Szállóban megtartott, nyilvános sajtótájékoztatón bemutatott, hivatalosan közzétett dokumentumból!

http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1941

2010.11.20. Reális Zöldek. Péteri László: Magyar Duna-Tisza Stratégia? Mire (kire és meddig) várunk magyarok, itt a Duna-Tisza közén?
dr. Székely László kormánybiztosként, korábban már tapasztalatokat szerzett, a szakmailag jól felkészült, naprakész adatokkal, tényekkel rendelkező, szlovák partnerekkel folytatandó tárgyalások nehézségeiről, akiknek érvanyagával csak jogi alapon – magyar vízügyi-, vízgazdálkodási-, energetikai-, terület-, és vidékfejlesztési-, turisztikai-, környezet-, és természetvédelmi szakemberek bevonása, és kompromisszumrakész hozzállás nélkül – nem lehet eredményesen vitatkozni, és főleg megállapodni! Pediga mielőbbi – megalkuvás nélküli, de kölcsönös kompromisszumokat tartalmazó – megállapodás a tényleges magyar nemzeti-, nemzetgazdasági érdekeket szolgálná! Ha ennek végrehajtásához – szlovákokkal közösen – EU támogatást is kaphatnánk (lásd: 2001. Esztergom-Párkány közötti, Mária Valéria-híd újjáépítése, a tervezett új Komáromi-híd, stb.), ill. igényelnénk, az több szempontból is előnyös lenne Magyarország számára, ténylegesen javíthatná az ország nemzetközi megítélését, szomszédsági kapcsolatainkat is! (Ennek részleteiről, a kapcsolódó dokumetumokról a www.realzoldek.hu honlapon lehet tájékozódni!)


Baráti üdvözlettel:

Péteri László
okl.ép.mérnök, egyetemi tanársegéd
ny.min.vez.főtanácsos, belkereskedelmi-
idegenforgalmi szakértő

mobil:  +36 30 319 2033

Mellékletek:
.
WordPress Plugin Share Bookmark Email