Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók


Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
A gomolyfelhők útja





A gomolyfelhők útja


Mészáros Milán


Az új-zélandi Auckland egyetem kutatóinak a Geophysical Research Letters-ben közzétett publikációja szerint a felhők egyre alacsonyabban szállnak. Az munkájuk alapjául szolgáló adatokat a Nasa műholdján elhelyezett Misr spektroradiométer szolgáltatta tíz éven keresztül. Ezek szerint 2000. március és 2010. február között 30-40 méterrel csökkent a felhők magassága. A csökkenést az adja, hogy kevesebb felhő van nagy magasságokban. Jelenthet ez valamit?

Roger Davies, a kutatás vezetője szerint korai végleges következtetéseket levonni, de a csökkenés azt jelzi, hogy valami fontos változás állt be. Davies elismeri, hogy még nem ismerik a jelenség pontos okát, de leginkább az atmoszférikus cirkulációra gyanakszanak, amit éppen a globális felmelegedés okoz. A kutatók úgy vélik, hogy a felhők kisebb magassága előidézheti a planéta lehűlését, amennyiben ilyen körülmények között a napsugárzás nagyobb mértékben oszlik szét. Ez a hatás az emberi tevékenység miatt bekövetkezett globális felmelegedést befolyásolja. Gyakorlatilag olyan negatív visszacsatolási mechanizmusról van szó, amelyben a felmelegedés előidézi a felhők magasságának csökkenését, ami viszont lehűlést eredményez és ez részben szembemegy a globális felmelegedés tendenciájával.

Az aucklandi kutatók hipotézisének hatása lehet a hosszú távú klíma-modellekre, mivel a felhők magassága az előrejelzések pontosságának egyik alapvető paramétere. Viszont ez egyike azon paramétereknek, amelyeket nehéz egzaktul meghatározni.

Bővebben: http://www.168ora.hu/tudas/csokken-a-felhok-magassaga-94263.html

Akkor néhány gondolat ehhez az eredményhez. Mindenek előtt, számomra egyre inkább úgy tűnik, hogy manapság semmi sem változik gyorsabban, mint a hosszú távú klíma modellek. 1. Tekintettel a felhők átlagos magasságára és vastagságára, a 30-40 méter bőven a hibahatáron belül van. 2. A felhőkkel valami tényleg nincs rendben, de az inkább a kiterjedésbeli növekedésük, valamint a kisléptékű anizotrópiájuk és inhomogenitásuk. 3. A felhők második pontbeli változása már valóban csökkentené a "globális felmelegedés"-t, mivel eltakarná az üvegházhatást okozó infravörös tükröt. 4. Létezhet átmeneti globális felmelegedés, de az majdnem teljesen független az emberi tevékenységtől. Ugyanis, a Föld legnagyobb tömegű alkotóeleme a kőzet. Mivel a földi kőzet állandó -első- vagy másodrendű- fázisátalakulásokon megy keresztül (átkristályosodás), így gigantikus mennyiségű látens hő vagy direkt hő szabadul fel, ami -a fázisátalakulások ideje alatt- jelentős mértékben melegíti a Földet. Stb.

Végül, jelen sorok írója több, mint húsz évvel ezelőtt szerzőtársával együtt kidolgozta az univerzum disszipatív modelljét, amelyet az Annalen der Physik-ben publikáltak 1989-ben. (Lásd a http://works.bepress.com/milan_meszaros/11 linket.) Már a publikálás után közvetlenül felhívták az illetékes hazai szakemberek figyelmét arra, hogy az ott bevezetett matematikai-fizikai modell (amely egy Navier-Stokes tenzoregyenlet) kiválóan alkalmas a felhők fizikájának (számítógépes) modellezésére, azaz egy, a mainál sokkal pontosabb meteorológiai előrejelzésre. Természetesen, munkájuk a meteorológiai alkalmazásokat illetően intakt maradt.

2012. április 12.









© Reális Zöldek Klub . Minden jog fenntartva.

Közreadva: 2012-04-12 (475 olvasás)

[ Vissza ]


Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.25 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::