Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók


Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 

Vélemények és rovatok

TartalomjegyzékCikk/Anyag beküldéseLegjobbra osztályzottVéletlenszerű cikk/anyag

- Az SZDSZ országos tanácsa elnökének választása során 86 szavazatból Wekler Ferenc 30 kapott. -
Kategória:

Beküldő: realzoldek
Szerző: Ismeretlen
E-Mail: E-Mail a szerzőnek
Beküldve: június 10, 2007
Módosítás: június 22, 2007
Olvasás: 707
Szavazat: 0
Osztályzat: 0

Kapcsolódó linkek
Nincsenek kapcsolódó linkek ehez a cikkhez/anyaghoz


Legnépszerübb:
Adalékok a Duna-vízgyűjtő magyarországi szakaszára készítendő vízgyűjtő-gazdálkodási tervhez

 
Opciók

Nyomtatható változat  Nyomtatható változat

Küldd el levélben  Küldd el levélben
 

Cikk/Anyag leírása - Az SZDSZ országos tanácsa elnökének választása során 86 szavazatból Wekler Ferenc 30 kapott.:
Az SZDSZ országos tanácsa elnökének választása során 86 szavazatból Wekler Ferenc 30 kapott.


Az SZDSZ országos tanácsa elnökének választása során 86 szavazatból Wekler Ferenc 30 kapott. Wekleről közismert, hogy politikai karrierjét a Paksi Atomerőmű kis és közepes radioaktív hulladékénak elhelyezésével szemben kifejtett tevékenység jellemezte.

Wekler, miután kiesett az SZDSZ képviselőinek a sorából, köpönyeget fordított az atomszemét elhelyezése mellett tört lándzsát.

2000-ben a Népszabadság Wekler az atomszemét elhelyezésével szembeni írását közölte.

Wekler írására elnökünk Juhos László az alábbi kontraírást küldte a Népszabadság mindenható illetékesének Révész Sándornak.

Révész természetesen nem adott nyilvánosságot Juhos kontra írásának.



Révész Sándor Úrnak

rovatvezető



Népszabadság Rt.

Fórum rovat



Tisztelt Rovatvezető Úr!



A Népszabadság 2000. május 31-i Fórum rovatában jelent meg Dr. Wekler Ferenc képviselő Úr, „ Az atomtemető kálváriája” című írása.

Wekler képviselő úrnak nem ez az első a médiában nyilvánosságot kapott írása, a Paksi Atomerőmű kis és közepes radioaktív hulladék elhelyezéséről.

Az írás arról tanúskodik, hogy a képviselő Úr álláspontja évek óta változatlan, a radioaktívhulladéknak Baranya, Tolna megyék határában történő elhelyezés kérdésében.

Újszerűnek a Fórum rovatban megjelent írásában az tekinthető, hogy a képviselő úr írását a magyar Országgyűlés alelnökeként jegyezte.

Ez a Népszabadság olvasóinak megtévesztését is jelentheti. A Reális Zöldek Klub álláspontja szerint a képviselő Úr visszaél közjogi méltóságával, az olvasó arra gondolhat, hogy a képviselő Úr álláspontja, erről a vitatott kérdésről, „egyfajta” Országgyűlési megítéléssel találkozik.

Az igazság ezzel szemben az, hogy képviselő Úrnak a Paksi Atomerőmű kis és közepes radioaktív hulladék, térségében történő elhelyezésével szemben tanúsított ellenállása, politikai karrierjének alapját jelentette, és az írás ennek igazolása szolgálatában áll.

A mecseknádasdi sváb bányász családból származó alelnök Úr, 1985-ben megrendezett tanácsválasztásokon kerül kapcsolatba a politikával. Az MSZMP jelöltjével szemben spontán jelöltként indult, Mecseknádasd tanácselnöki székéért, ahol 1990-ig e pozicíojában sikeresen működött. 1985-ben Wekler Úrnak szerencséje volt, a magukat átmenteni kívánó Baranya megyei doktrinerek kedvence lett és megye reform kommunistái, felfigyeltek rá.

A Baranya megyei reformer elvtársak a hetvenes évektől irigykedtek Tolna megyei társaikra, hogy a Paksi Atomerőmű a szomszédos Tolna megyében kerül, és Baranyába, csak az erőmű „szemete”kerül.

Ellenkezésüket a „atom szemét” elhelyezésével szemben, azzal fejezték ki, hogy üzenetet küldtek Budapestre a Központi Bizottság címére: Tolna egye meg, amit főzött. Ha az erőmű nem kerül Baranyába, akkor a főztjét ne hozzátok megyénkbe.” szólt a Baranya megyeiek üzenete.

A Központi Bizottság a pártfegyelemre való hivatkozással, a Baranya megyei elvtársakat ön mérsékletre intette, de Ők nem nyugodtak. A megyében arról kezdtek suttogni, azért kevés a pénz a megyében, mert oda fent Budapesten, fehér-házi elvtársak maguk zsebelik be, a megyét jogosan megillető részt is. Majd etnikai kérdéseket kevertek az ügybe. A megye bányászata is, csak azért tengődik, mivel a bányászok nagy része sváb, hangoztatták. A budapestiek célja, a sváb lakosság likvidálása, ennek eszköze lesz a veszélyes sugár, hangoztatták. A módszer embertelenebb, mint a zsidó holokauszt során az SS által követett, suttogták megye szerte. Budapest, törlesztésre készül a megye a német lakosságával szemben, érvek is elhangzottak a falusi sváb kocsmákban.

A Baranya megyeik stratégiájához, már csak egy front emberre volt szükség, aki a már élőkészített népfront kezdeményezés élére állítható.

Azt javasolták Wekler tanácselnök elvtársnak, hogy a Paksi Atomerőmű Vállalat atomtemető megépítését megakadályozó Társadalmi Bizottság vezetését vállalja el.

Wekler ugyanis, rövid ideig röntgen asszisztensként korházban is dolgozott. A sugárzásról nem sokat tanult meg, de annál jobban irigykedett az orvosokra. E tulajdonságát használták ki a támogatói.

Támogatói biztosították a tanácselnök urat, hogy ő is lehet doktor, ha elvállalja a felkínált feladatot. Az 1982-1985 között a Janus Pannonius Egyetem Filozófia Tanszéki tanársegédből nem volt nehéz doktort csinálni. 1989-ben A Heimatbuch mint történeti forrás című disszertációjával teljesült álma, de ekkor már munkáját KISZ díj megítélésével is jutalmazták. Az események gyorsan peregnek a doktor tanácselnök körül, 1989-ben Baranya megye Faluszövetség elnöke, Szövetség a Faluért, a Vidékét választási párt és Agrárszövetség támogatásával 1990-ben képviselő. Sokszínűsége még a Szabad Demokraták érdeklődését is felkelti. Csatlakozik az SZDSZ-hez. Szabadelvű SZDSZ-es lesz, a bányász családból szármázó képviselő. Az SZDSZ-ben ekkor szocdem platform is volt. A bányász társadalomhoz közel álló szociáldemokrácia nincs az ínyére, nem lesz tagja az SZDSZ szocdem platformjának.

1994-ben Wekler Úrnak, az SZDSZ támogatásával és az „ófalui képlettel” ismét sikerült egyéni mandátumhoz jutnia.

Egyéni képviselőként, bukása 1998-ban következett be, a futottak még körébe került. Egyéni képviselőként nem sikerült ‘98-ban mandátumot szereznie, a Baranya megye 5-ös választókörzet választó polgáraira, a „ népfrontos” érvek már nem hatottak, SZDSZ listás képviselőként került a T. Házba.



Az atomhulladék elhelyezéséről képviselő Úr által megjelenített álláspontot, SZDSZ mértékadó SZDSZ képviselő társai sem osztják. Erről volt alkalmam Mécs Imre, Kovács Kálmán, Lotz Károly, Mádai Péter SZDSZ-es képviselők véleményét megismerni.



Wekler képviselő Úr vélekedését az atom hulladék elhelyezéséről, a szakma vizsgálatok sem igazolják. A szakmai vizsgálatok egyértelműen igazolták, hogy a mórágyi rög, kockázat nélkül alkalmas az atom hulladék elhelyezésére.

Természetesem a kutatók, „ pénz-kutatók” között, ezzel ellentétes vélemények is előfordulnak, akik más álláspont megjelenítésére hajlandók.

A Reális Zöldek Klub vélekedése szerint ezeknek a „szakértőknek” általában azért van állásuk, mert egy-egy szakmai kérdésről nincsen álláspontjuk, vagy mint jelen esetben, álláspontjuk a politikus elvárásai szerint alakul.

Erről a Reális Zöldek Klub tagjainak, 1999-ben, az alelnök úr által Vémendre összehívott falú gyűlésen, volt alakalmuk meggyőződni.



Budapest, 2000. június 5-én

Juhos László

a Reális Zöldek Klub elnöke












Hozzászólások nem engedélyezettek.



Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.28 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::